Charleston: Janković i Puig cieszą się z powrotu na mączkę

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W poniedziałek rozegrane zostały pierwsze spotkania tegorocznej edycji turnieju Volvo Car Open. Do drugiej rundy awans wywalczyły m.in. Monica Puig, Naomi Osaka, Jelena Ostapenko oraz Jelena Janković, która zmierzy się teraz z Samanthą Stosur.

Serbka, która zwyciężyła w Charleston w 2007 roku, w dwóch setach pokonała Jekaterinę Aleksandrową.

To był mój pierwszy mecz na mączce, praktycznie od roku – przypomniała była liderka światowego rankingu. – Miło było być tutaj, rywalizować i odnieść pierwsze zwycięstwo. Nie wiedziałam czego się po niej spodziewać, bo nigdy nie widziałam jak gra. Pierwszy set był bardzo dobry z mojej strony. Dobrze serwowałam i returnowałam oraz solidne grałam pierwsze uderzenia we wszystkich wymianach. Na początku drugiej partii zrobiłam kilka podwójnych błędów serwisowych, a ona zaczęła naprawdę nieźle returnować. Stawiała mnie pod presja, a ja nie zawsze potrafiłam sobie z tym poradzić.

W następnej rundzie Janković zmierzy się ze Stosur, z która w bilansie spotkań prowadzi 7:2.

Z amerykańską imprezą już po pierwszym meczu w pechowych okolicznościach pożegnała się Katerina Sinikova. Czeszka wygrała pierwszego seta z Monicą Puig, ale w drugim reprezentantka naszych południowych sąsiadów nabawiła się kontuzji pleców, która nie umożliwiła jej dalszą grę na pełnych obrotach. Portorykanka drugą partię rozstrzygnęła na swoją korzyść 6:2, a w połowie trzeciej Siniakova poddała mecz.

Zawsze się cieszę, gdy mogę wrócić na korty ziemne – przyznała mistrzyni olimpijska z Rio. – Niestety ona musiała skreczować w połowie trzeciego seta, ale myślę, że do tego momentu to był naprawdę dobry mecz. Widziałam, że w drugim secie ona zaczęła łapać się za plecy po niektórych zagraniach, więc miałam świadomość, że coś jest nie tak. Próbowałam zachować koncentrację, bo czasem zawodniczki, gdy im coś dolega, zaczynają uderzać piłki coraz mocniej i podejmować coraz większe ryzyko. Musiałam zachować czujność.

W poniedziałek powody do zadowolenia mieli niemieccy sympatycy tenisa. Do drugiej rundy awansowały Laura Siegemund i Andrea Petkovic. Pierwsza z Niemek w tie-breaku trzeciego seta złamała opór Lesii Cuernko, a druga w dwóch setach poradziła sobie z Larą Arruabarreną. Uśmiech losu wykorzystała Ons Jabuer. Tunezyjka, która weszła do turnieju głównego jako „szczęśliwa przegrana” w pierwszej rundzie wyeliminowała Marinę Erakovic. Rywalizację w Volvo Car Open udanie rozpoczęły również Alison Riske, Jelena Ostapenko, Kateryna Bondarenko oraz Naomi Osaka, która pokonała Johannę Larsson w trzech setach.