Czakwetadze znów rozczarowała

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/familycirclecup.com/własne, foto: familycirclecup.com

Drugiego dnia turnieju Family Circle Cup, na zielonej mączce w Charleston, dokończono spotkania pierwszej rundy turnieju, a także rozegrano pierwszych pięć meczów drugiego etapu rywalizacji. Największą niespodzianką była porażka rozstawionej z trójką Anny Czakwetadze z Rumunką Soraną Cristeą. Wygrały natomiast m.in. Serena Williams, Dinara Safina i Marion Bartoli.

W tym sezonie Czakwetadze prezentuje szalenie nierówną formę. W Charleston po raz czwartym w 2008 roku przegrała swój pierwszy mecz w turnieju. Pojedynek Rosjanki z Cristeą nie stał na najwyższym poziomie. Moskwianka co prawda wykazała się znakomitą skutecznością wykorzystywania break pointów, wygrywając wszystkie sześć piłek na przełamanie, ale też aż ośmiokrotnie straciła własne podanie. W efekcie Rumunka wygrała w godzinę i trzydzieści dwie minuty 6:2, 1:6, 6:2.

Nie zawiodła natomiast faworytka gospodarzy, Serena Williams. 27-letnia Amerykanka pokonała 6:3, 6:4 Argentynkę Giselę Dulko. Dla mieszkającej na Florydzie zawodniczki to już piętnasty wygrany mecz w tym sezonie, przy zaledwie jednej porażce (w ćwierćfinale Australian Open z Jelną Janković). W trzeciej rundzie turnieju Serena Williams, która walczy o swój pierwszy tytuł w Charleston, zagra z Czeszką Barborą Zahlavovą-Strycową lub Słowaczką Katariną Srebotnik (nr 12).

Trudną przeprawę w meczu drugiej rudny miała Marion Bartoli. Rozstawiona z piątką Francuzka pokonała Casey Dellacqua 7:5, 4:6, 6:1. W drugim secie finalistka Australian Open prowadziła już 4:1, a mimo tego Australijka zdołała wygrać tą partię. W decydującym secie karty rozdawała już jednak Bartoli. Mecz trwał godzinę i czterdzieści osiem minut.

Do trzeciej rundy turnieju awans uzyskały także Rosjanka Dinara Safina (nr 8), która pokonała Hiszpankę Lourdes Dominguez Lino 6:1, 6:4 oraz Węgierka Agnes Szavay (nr 10), która w trzech setach wyeliminowała Japonkę Ai Sugiyamę.

Z wtorkowych spotkań pierwszej rundy turnieju polskich kibiców najbardziej interesowało spotkanie Rumunki Ediny Gallovits z Amerykanką Meghann Shaughnessy, gdyż miało ono wyłonić rywalkę dla Agnieszki Radwańskiej. Reprezentantka gospodarzy przy stanie 3:6, 0:3 skreczowała ze względu na kontuzję kolana.

Mecz naszej najlepszej tenisistki z Ediną Gallovits rozegrany zostanie dziś, jako trzecie spotkanie na korcie imienia Althea’i Gibson. Mecze w Charleston rozpoczynają się o godzinie 10:00 czasu lokalnego (16 w Polsce).

Bethanie Mattek (USA, WC) – Yuan Meng (Chiny) 6:3, 4:6, 6:2
Anastazja Rodionowa (Rosja) – Dominika Cibulkova (Słowacja, 15) 6:4, 1:0 i krecz
Alize Cornet (Francja) – Michaella Krajicek (Holandia, 16) 6:3, 3:6, 6:4
Edina Gallovits (Rumunia) – Meghann Shaughnessy (USA) 6:3, 3:0 i krecz
Virginia Ruano Pascual (Hiszpania) – Olga Puczkowa (Rosja) 4:6, 7:5, 6:0
Tatiana Perebiynis (Ukraina) – Anabel Medina Garrigues (Hiszpania, 14) 4:6, 6:0, 7:5