Budapeszt: najwyżej rozstawione w finale

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Timea Babos i Lucie Szafarzova spotkają się w finale turnieju WTA w Budapeszcie, który będzie pojedynkiem dwóch najwyżej rozstawionych uczestniczek tej imprezy. Obie wygrały mecze półfinałowe w dwóch setach.

Zarówno Babos, jak i Szafarzova, w pokonanym polu zostawiły tenisistki niemieckie. Faworytka gospodarzy pokonała 7:5, 6:1 Julię Goerges. Po meczu Węgierka przyznała, że dopiero w drugim secie poczuła się na korcie swobodnie. – Szczerze mówiąc, byłam nieco zdenerwowana, przez co w pierwszym secie nie wykorzystałam wielu okazji. Dopiero później weszłam w ten mecz, starałam się grać bardziej agresywnie i to zadziałało – podsumowała Babos.

Dla 23-latki z Sopron start przed własną publicznością może się okazać punktem zwrotnym tego sezonu. Przed turniejem w Budapeszcie nie wygrał bowiem ani jednego singlowego spotkania – pięciokrotnie odpadała w pierwszych rundach. Teraz ma szansę na drugi tytuł w karierze. Pierwszy zdobyła w 2012 roku w Monterrey.

W finale Babos stanie przed trudnym zadaniem. Jej rywalką będzie Lucie Szafarzova, czyli doświadczona Czeszka mająca w dorobku finał Roland Garros z 2015 roku. W półfinale w Budapeszcie leworęczna 30-latka z Brna pokonała 6:4, 6:3 Carinę Witthoeft.

Szafarzova ma na koncie 7 singlowych tytułów w rozgrywkach WTA. Ostatni wywalczyła w poprzednim sezonie w Pradze.

Babos i Szafarzova dotychczas rywalizowały dwukrotnie. W obu przypadkach lepsza była Czeszka.

Warto podkreślić, że Babos i Szafarzova w Budapeszcie startowały wspólnie w turnieju deblowym. Nie przystąpiły jednak do spotkania półfinałowego przeciwko Arinie Rodionovej i Galinie Woskobojewej, gdyż Czeszka zgłosiła kontuzję uda.