Dubaj: Pliszkova, Cibulkova i Muguruza za burtą

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek w turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships niespodzianek nie brakowało. Drugiej rundy nie przebrnęło aż sześć rozstawionych tenisistek. Coraz bliżej kolejne spotkanie Agnieszki Radwańskiej z Caroline Wozniacki.

Dunka, która w zeszłym tygodniu wyeliminowała krakowiankę z imprezy w Doha, w dwóch setach pokonała Viktoriję Golubic. Była liderka światowego rankingu jest na kursie kolizyjnym z Polką w ćwierćfinale, ale najpierw będzie musiała poradzić sobie z Kateriną Bondarenko. Ukrainka awansowała do trzeciej rundy po rozegraniu zaledwie pięciu gemów, ponieważ Garbine Muguruza musiała poddać mecz z powodu kontuzji ścięgna achillesa w lewej nodze.

O ćwierćfinał dubajskiej imprezy nie powalczą również Karolina Pliszkova i Dominika Cibulkova. Słowaczka w trzech setach przegrała z Jekteriną Makarową, a świeżo upieczona mistrzyni Qatar Total Open nie znalazła sposobu na pokonanie Kristiny Mladenovic. Czeszka po meczu nie ukrywała, że zabrakło jej czasu, żeby przystosować się do nowych warunków.

Nie czułam dzisiaj swojego tenisa kompletnie – przyznała po spotkanie ubiegłoroczna finalistka US Open. – Warunki są tutaj zupełnie inne od tych panujących w Doha, a ja zdążyłam zagrać po przyjeździe tylko jeden trening. Myślę, że mentalnie byłam przygotowana do walki. Przez cały czas próbowałam, nawet w drugim secie, ale grałam po prostu fatalnie i nie mogłam nic z tym zrobić. Miałam szanse w drugim secie, żeby wyrównać na 5:5, ale ona wtedy rozegrała kilka dobry punktów. Ona oczywiście rozegrała dzisiaj bardzo dobry mecz, ale ja nie grałam nic. Zaserwowałam kilka asów i to wszystko.

Następną rywalką Francuzki będzie Wang Qiang, która zakończyła przygodę z turniejem tunezyjskiej kwalifikantki, Ons Jabeur.

Do trzeciej rundy nie zdołała awansować również siostra Karoliny Pliszkovej, Kristyna. Leworęczna tenisistka przegrała w trzech setach z Lauren Davis. Amerykanka zmierzy się teraz z Makarową.

Los turniejowej „dwójki”, „trójki” i „piątki” podzieliły Barbora Strycova i Samantha Stosur. Tenisistka z Antypodów musiała uznać wyższość Any Konjuh, a Czeszka nie miała większych szans w starcie z Peng Shuai.

Udanie rywalizację w Dubai Duty Free Tennis Championships rozpoczęła z kolei Angelique Kerber, która dosyć pewnie pokonała Monę Barthel. Niemka w nagrodę będzie miała okazję zrewanżować się Monice Puig za porażkę w finale Igrzyska Olimpijskich w Rio. Portorykanka wyrzuciła z turnieju kolejną rozstawioną tenisistkę, Caroline Garcię.

Myślę, że to będzie zupełnie nowy mecz – wyjaśniła 29-latka trenująca w Puszczykowie. – Ona na pewno jest trudną rywalką. Gra naprawdę agresywnie, o czym przekonałam się podczas pojedynku w Rio. Ja jednak, tak jak dzisiaj, wyjdę na kort i spróbuje skupić się na swojej grze. Nie będę za dużo myśleć o spotkaniu w Rio, ona rozegrała wtedy wspaniały mecz i zasłużyła na zwycięstwo. Myślę, że ona wtedy od samego początku rozgrywała jeden z najlepszych pojedynków w karierze. Jutro wyjdę więc na kort i spróbuje się zrewanżować.

We wtorek do trzeciej rundy zawodów w Dubaju awansowały także Elina Switolina, Jelena Wiesnina, Christina McHale i Anastasija Sewastowa.

Qiang Wang (Chiny) – Ons Jabeur (Tunezja, Q) 6:3 6:1
Catherine Bellis (USA) – Laura Siegemund (Niemcy) 7:5 7:6(3)
Caroline Wozniacki (Dania) – Viktorija Golubic (Szwajcaria) 6:4 6:2
Christina Mchale (USA) – Naomi Osaka (Japonia) 6:3 6:4
Lauren Davis (USA) – Kristyna Pliszkova (Czechy) 1:6 6:1 6:3
Anastasija Sewastowa (Łotwa) – Alison Riske (USA) 6:4 6:7(3) 6:2

Druga runda debla
J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja, 2) – A. Klepać, M. Martinez Sanchez (Słowenia, Hiszpania) 6:3 7:6(5)
Y. Chan, M. Hingis (Tajwan, Szwajcaria, 4) – A. Groenefeld, K. Peschke (Niemcy, Czechy) 4:6 6:3 14:12
G. Dabrowski, J. Ostapenko (Kanada, Łotwa) – D. Jurak, A. Rodionova (Chorwacja, Australa) 7:6(6) 6:1

Pierwsza runda singla
H. Chan, J. Szwiedowa (Tajwan, Kazachstan, 5) – E. Mertens, A. Naydenova (Belgia, Bułgaria) 6:2 6:4
A. Spears, K. Srebotnik (USA, Słowenia, 7) – L. Kiczenok, N. Kiczenok (Ukraina) 6:2 6:3