Doha: Wozniacki sprawdzi Radwańską

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Środa była bardzo pracowitym dniem dla tenisistek biorących udział w turnieju Qatar Total Open. Z powodu wtorkowego deszczu, niektóre z zawodniczke na kort musiały wychodzić dwukrotnie. Pierwszą rywalkę poznała Agnieszka Radwańska.

Nasza najlepsza tenisistka rywalizację w katarskiej imprezie rozpocznie od pojedynku z Caroline Wozniacki. Dunka w pierwszej rundzie dosyć pewnie pokonała Kiki Bertens. W Doha krakowianka i 26-latka urodzona w Odense zmierzą się ze sobą po raz szesnasty. Była liderka światowego rankingu dziewięciokrotnie schodziła z kortu zwycięska, ale dwa ostatnie spotkania wygrała starsza z sióstr Radwańskich.

Spotkanie turniejowej „czwórki” z Dunką zostało zaplanowane jako drugie na korcie centralnym. Mecze rozpoczną się o 11 czasu miejscowego.

Problemów z awansem do drugiej rundy nie miały również Garbine Muguruza i Barbora Strycova. Dużo ciężej na awans musiała zapracować Jelena Wiesnina, która dopiero w tie-breaku trzeciego seta złamała opór Christiny McHale. W turnieju nie ma już za to Timei Bacsinszky. Szwajcarka przegrała pierwszego seta z Julią Putincewą 1:6 i chwilę później zmuszona była poddać mecz z powodu kontuzji.

W imponującym stylu do drugiej rundy awansowała Monica Puig, która oddała tylko jednego gema Laurze Siegemund. O najlepszą ósemkę turnieju będę miały okazję powalczyć także Caroline Garcia, Lauren Davis oraz Daria Kasatkina. Rosjanka pokonała w trzech setach Irinę-Camelię Begu i w nagrodę zmierzy się teraz z Angelique Kerber. Niemka będzie miała okazję zrewanżować się młodszej rywalce za porażkę w Sydney na początku tego roku.

W środę poznaliśmy również pierwsze trzy ćwierćfinalistki imprezy Qatar Total Open. W najlepszej ósemce turnieju miejsce zapewnione mają już Dominika Cibulkova, Zhang Shuai, która w pierwszej wygrała z Timeą Babos oraz Monica Puig. Rozstawiona z numerem 3 Słowaczka w trzech setach wyeliminowała Anastazję Pawluczenkową, a mistrzyni olimpijska z Rio pokonała Julię Putincewą. Kazaszka na początku trzeciego seta poddała mecz z powodu kontuzji. Sporą niespodziankę sprawiła tenisistka z Azji, która po dwóch i pół godzinie walki okazała się lepsza od turniejowej „piątki”, Garbine Muguruzy.

Obudziłam się z myślą, że czeka mnie bardzo trudny dzień – przyznała ubiegłoroczna mistrzyni Roland Garros. – Rano rozgrzałam się o 9, a potem zagrałam całkiem niezły pierwszy mecz. W drugim pojedynku Zhang zagrała bardzo dobrze, a warunki były dzisiaj naprawdę trudne, bo mocno wiało. Ona dzisiaj wszystko trafiała, a końcowym rezultacie myślę, że zadecydowały dwie, trzy piłki na jej korzyść.

Druga runda singla
Dominika Cibulkova (Słowacja, 3) – Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) 7:5 2:6 6:2
Shuai Zhang (Chiny) – Garbine Muguruza (Hiszpania, 5) 7:6(3) 3:6 7:5
Monica Puig (Portoryko) – Julia Putincewa (Kazachstan) 6:2 4:6 2:1 i krecz

Pierwsza runda singla
Garbine Muguruza (Hiszpania, 5) – Cagla Buyukakcay (Turcja, WC) 6:3 6:2
Jelena Wiesnina (Rosja, 6) – Christina Mchale (USA, Q) 5:7 6:3 7:6(7)

Pierwsza runda debla
Y. Chan, M. Hingis (Tajwan, Szwajcaria, 1) – K. Bertens, J. Larsson (Holandia, Szwecja) 6:1 6:4
A. Spears, K. Srebotnik (USA, Słowenia, 4) – C. Chuang, J. Janković (Tajwan, Serbia, WC) 6:0 6:7(7) 10:6
A. Klepać, M. Martinez Sanchez (Słowenia, Hiszpania) – M. Brengle, N. Broady (USA, Wlk. Brytania) 6:1 6:2