Sankt-Petersburg: bolesne lądowanie Williams

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Po miesięcznym pobycie w słonecznej Australii, w Rosji nie zdążyła zaaklimatyzować się Venus Williams. Amerykanka już po pierwszym meczu pożegnała się z turniejem St. Petersburg Ladies Trophy.

Turniejowa „czwórka” została wyeliminowana przez Kristinę Mladenovic. Francuzka potrzebowała zaledwie 54 minut, aby zapewnić sobie awans do ćwierćfinału.

Venus to wspaniała mistrzyni, ale musiało być jej trudno przyjechać tutaj i rywalizować tydzień po tygodniu – wyjaśniła po meczu reprezentantka „trójkolorowych”. – Starałam się grać agresywnie od początku. Byłam pewna, że będzie jej trudno przyzwyczaić się do panujących warunków po powrocie z Australii, tak jak dla mnie przez kilka pierwszych dni. Próbowałam być solidna i agresywna, nie pozwolić jej przyzwyczaić się do gry. Myślę, że spisałam się całkiem nieźle i jestem zadowolona, że wygrałam ten mecz.

Następną rywalką Mladenovic będzie Roberta Vinci, która w dwóch setach wygrała z Andreą Petkovic.

W czwartek udanie rywalizację w St. Petersburg Ladies Trophy rozpoczęła Dominika Cibulkova. Turniejowa „dwójka” bez większych problemów pokonała „szczęśliwą przegraną”, Donnę Vekić.

O miejsce w najlepszej czwórce turnieju Słowaczka powalczy z Jeleną Wiesniną. Reprezentantka gospodarzy przegrała pierwszego seta z Alize Cornet, ale w dwóch następnych okazała się już lepsza od Francuzki.

Druga runda singla
Dominika Cibulkova (Słowacja, 2) – Donna Vekić (Chorwacja, LL) 6:2 6:2
Kristina Mladenovic (Francja) – Venus Williams (USA, 4) 6:3 6:1
Jelena Wiesnina (Rosja, 5) – Alize Cornet (Francja) 2:6 6:3 6:3
Roberta Vinci (Włochy, 6) – Andrea Petkovic (Niemcy, Q) 6:4 6:4

Ćwierćfinał debla
G. Dabrowski, M. Krajicek (Kanada, Holandia) – V. Kudermetova, K. Lykina (Rosja) 6:1 6:3
J. Ostapenko, A. Rosolska (Łotwa, Polska) – A. Kalinskaya, I. Khromacheva (Rosja) 6:1 5:7 10:8