Australian Open: Williams i Muguruza z problemami, ale grają dalej

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

W poniedziałek w dobrym stylu rywalizację w Melbourne rozpoczęły Swietłana Kuzniecowa i Elina Switolina. Pierwszy mecz w sezonie rozegrała Carla Suarez Navarro. Solidnie na awans do drugiej rundy musiały zapracować Garbine Muguruza i Venus Williams.

Mistrzyni Roland Garros po wyrównanej walce pokonała Marinę Erakovic. Hiszpanka wygrała pierwszego seta 7:5, ale w drugim nowozelandzka tenisistka wyszła na prowadzenie 4:1. Turniejowa „siódemka” wygrała jednak pięć następnych gemów i zamknęła spotkanie w dwóch setach.

Marina i ja grałyśmy ze sobą już kilka razy i zawsze to były trudne spotkania. Jestem zadowolona, że wygrałam, pomimo tego, że ciało trochę mnie zawiodziło – wyjaśniła Muguruza, której na korcie dokuczał uraz uda, którego nabawiła się w Brisbane. – To trudne, kiedy grasz i nagle zaczynasz odczuwać ból. Oczywiście byłam również zdenerwowana, więc próbowałam się uspokoić, żeby zachować dobre nastawienie i walczyć o zwycięstwo.

Następną rywalką Hiszpanki będzie Samantha Crawford, która wyeliminowała Lauren Davis.

Solidnie na awans do drugiej rundy musiała zapracować również starsza z sióstr Williams. Amerykanka w dwóch setach pokonała Katerynę Kozłową, ale w obydwu partiach Ukrainka postawiła twarde warunki bardziej utytułowanej rywalce.

Już na rozgrzewce widziałam, że ona jest gotowa, żeby uderzać piłkę naprawdę solidnie – powiedziała była liderka światowego rankingu. – Naprawdę muszę przyznać, że ona grała w tym meczu bardzo nieustępliwie, a przy tym popełniała naprawdę niewiele błędów.

Amerykańska gwiazda o miejsce w trzeciej rundzie powalczy ze Stefanie Voegele, która wygrała z Kurumi Narą.

Żadnych problemów z awansem do drugiej rundy tegorocznej edycji Australian Open nie miały Swietłana Kuzniecowa, Carla Suarez Navarro i Elina Switolina. Rosjanka pokonała 6:0 6:1 Marinę Duque-Marino, a Ukrainka oddała tylko jednego gema więcej Galinie Woskobojewej. Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego, dla której był to pierwszy mecz w sezonie, wyeliminowała Janę Cepelovą.

Udanie rywalizację w Melbourne rozpoczęły również Monica Puig, ubiegłoroczna ćwierćfinalistka Zhang Shuai, Anastazja Pawluczenkowa, Anastasija Sewastowa, Irina-Camelia Begu oraz Julia Goerges, która pokonała mistrzynię z Shenzhen, Karolinę Siniakovą i Kristyna Pliszkova.

W poniedziałek, oprócz Simony Halep (o tym meczu można przeczytać TUTAJ), z turniejem pożegnały się również cztery inne rozstawione tenisistki. Roberta Vinci przegrała z Coco Vandeweghe, a Kiki Bertens musiała uznać wyższość Varvary Lepchenko. Daria Kasatkina, która w Sydney pokonała Angelique Kerber, nie znalazła sposobu na wygraną z Peng Shaui. W turnieju nie ma już również Laury Siegemund, którą wyeliminowała Jelena Janković.

Ostatni mecz w karierze w Australian Open rozegrała Francesca Schiavone. Włoszka, która zapowiedziała, że jest to jej ostatni sezon w zawodowym tourze, przegrała Julią Boserup.