Brisbane: pokaz siły Pliszkovej

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Alize Cornet nie zdołała zatrzymać Karoliny Pliszkovej w drodze po zwycięstwo w Brisbane International. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów zdobyła na Antypodach siódmy tytuł w karierze.

Czeszka finałowe spotkanie rozpoczęła jak burza i w pierwszym secie nie oddała rywalce ani jednego gema. W drugiej odsłonie meczu walka była już bardziej wyrównana, ale finalistka US Open dwukrotnie zdołała przełamać serwis Francuzki i odniosła pewne zwycięstwo 6:3.

Pierwszego seta mocno zdominowałam – przyznała po meczu reprezentantka naszych południowych sąsiadów. – Później zaczęłam trochę wolniej serwować i rozluźniłam się. Drugi set był dużo bardziej zacięty, ale zwyciężyła 6:3 z przewagą dwóch przełamań, więc czułam się dosyć pewnie przy własnym podaniu, pomimo tego, że kilka gemów było bardzo wyrównanych. Nie spodziewałam się jednak, że cały mecz będzie ta jednostronny jak pierwsza partia. W pierwszym secie w ogóle się nie myliłam. Czułam się naprawdę dobrze na korcie.

Cornet po meczu była trochę zawiedzione, że nie udało jej się zdobyć tytułu, ale uczciwie przyznała, że rywalka tym razem była zbyt wymagająca.

– Chciałabym zaprezentować się z lepszej strony dzisiaj, ale Karolina była zdecydowanie za mocna dla mnie i jestem pewna, że niedługo zdobędzie tytuł wielkoszlemowy – zapowiedziała reprezentanka "trójkolorowych". – Miałam wspaniały tydzień w Brisbane, cieszyłam się każdą chwilą tutaj. Jestem dumna z tego, że dotarłam do finału. Nie było łatwo, ale udało mi się. Nie dałam rady zrobić tego ostatniego kroku, ale i tak wywiozę stąd mnóstwo pozytywów.

W finale grze podwójnej Bethanie Mattek-Sands i Sania Mirza pokonały Jekaterinę Makarową i Jelenę Wiesninę. Amerykanka dzięki temu zwycięstwu została po raz pierwszy w karierze liderką światowego rankingu deblistek. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych zdetronizowała tym samym swoją hinduską partnerkę.

Finał singla
Karolina Pliszkova (Czechy, 3) – Alize Cornet (Francja) 6:0 6:3

Finał debla
B. Mattek-Sands, S. Mirza (USA, Indie, 1) – J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja, 2) 6:2 6:3