Auckland: Ostapenko przegrała z Davis i chorobą

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W finale turnieju ASB Classic zagrają Lauren Davis i Ana Konjuh. Chorwatka wyeliminowała Julię Goerges, a reprezentantka Stanów Zjednoczonych pokonała Jelenę Ostapenko.

W pierwszej partii rozstawiona z numerem 7 Łotyszka była lepsza o jedno przełamanie, dzięki czemu zwyciężyła 6:4. W drugiej odsłonie spotkania w tym samym stosunku górą była jednak młodsza rodaczka sióstr Williams. W decydującym secie Davis prowadział 4:1, gdy Ostapenko zdecydowała się poddać mecz z powodu choroby.

Obudziłam się dzisiaj z gorączką i kaszlem, czułam się znacznie gorzej niż wczoraj – wyjaśniła swoją decyzję na konferencji prasowej reprezentantka Łotwy. – Próbowałam dzisiaj rywalizować, ale było to naprawdę trudne, bo naprawdę źle się czułam. W trakcie meczu bolało mnie gardło i nie mogłam zachować koncentracji. Ona grała dobrze, ale ja miałam szansę wygrać mecz w drugim secie. Niestety nie udało mi się to i musiałam się poddać.

Finałową rywalką Lauren Davis będzie Ana Konjuh. Chorwatka w trzech setach pokonała ubiegłoroczną finalistkę nowozelandzkiej imprezy, Julię Goerges.

Obie tenisistki grały ze sobą do tej pory tylko raz. W 2014 roku w Auckland lepsza była Amerykanka.

Półfinał singla
Lauren Davis (USA) – Jelena Ostapenko (Łotwa, 7) 4:6 6:4 4:1 i krecz
Ana Konjuh (Chorwacja, 8) – Julia Goerges (Niemcy) 6:3 4:6 6:3

Półfinał debla
K. Bertens, J. Larsson (Holandia, Szwecja, 3) – K. Flipkens, J. Ostapenko (Belgia, Łotwa) walkower
D. Schuurs, R. Voraczova (Holandia, Czechy) – G. Dabrowski, Z. Yang (Kanada, Chiny, 4) 7:5 6:2