Shenzhen: Riske idzie za ciosem

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Alison Riske, która dzień wcześniej wyeliminowała Agnieszkę Radwańską, w czwartkowym półfinale Shenzhen Open okazała się lepsza od Camili Giorgi. Finałową rywalką Amerykanki będzie Katerina Siniakova, która pokonała Johannę Kontę.

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych wygrała z Włoszką bez straty seta, w obydwu partiach zwyciężając 6:3.

Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się awansować do kolejnego finału tutaj – powiedziała Riske. – Ona gra bardzo mocno i bardzo agresywnie, więc praktycznie przez cały mecz musisz się ograniczyć do reagowania na to, co ona zrobi i spróbować przebić jak najwięcej piłek. Czy to slajsem czy lobem, starasz się przebić piłkę w kort i liczysz, że coś z tego wyjdzie.

W pojedynku decydującym o tytule ubiegłoroczna finalistka zmierzy się z Kateriną Siniakovą. Czeszka sprawiła kolejną, po pokonaniu Simony Halep, niespodziankę i wyeliminowała Johannę Kontę. Początek spotkania nie wskazywał jednak na to, że turniejowa „trójka” będzie miała jakieś problemy w tym meczu. Brytyjka straciła bowiem w pierwszym secie tylko jednego gema. W drugiej partii czeska tenisistka zdecydowanie podniosła poziom gry i wyrównała stan rywalizacji. Decydującą odsłonę meczu lepiej rozpoczęła Konta, która wyszła na prowadzenie 4:2. Cztery następne gemy padły jednak łupem Siniakovej i to ona awansowała do finału.

Reprezentantka naszych południowych sąsiadów pokonała Riske w ich jedynym dotychczasowym spotkaniu,  2016 roku w Tokio.

Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej – przyznała Amerykanka. – Ona gra naprawdę dobrze, jest młodą, perspektywiczną tenisistką, która już w sumie zadomowiła się w światowej czołówce tak naprawdę. Czeka mnie niezwykle trudne zadanie, więc będę musiała skupić się na sobie i dać z siebie wszystko.

Półfinał singla
Katerina Siniakova (Czechy) – Johanna Konta (Wlk. Brytania, 3) 1:6 6:4 6:4
Alison Riske (USA, 8) – Camila Giorgi (Włochy) 6:3 6:3

Półfinał debla
A. Hlavaczkova, S. Peng (Czechy, Chiny, 2) – N. Dzalamidze, V. Kudermetova (Rosja) 6:4 6:2