Shenzhen: Radwańskiej ubyła groźna rywalka

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę dużą niespodziankę w drugiej rundzie Shenzhen Open sprawiła Katerina Siniakova. Czeszka wyeliminowała turniejową „dwójkę”, Simonę Halep. Do ćwierćfinału w błyskawicznym tempie awansowała Kristyna Pliszkova.

Reprezentantka naszych południowych sąsiadów wygrała pierwszego seta 6:3, ale w drugim o jedno przełamanie lepsza była czwarta rakieta świata. Decydująca partia była najbardziej wyrównana, ale w końcówce trochę więcej zimnej krwi zachowała niżej sklasyfikowana z tenisistek.

Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się wygrać, to był dla mnie bardzo trudny mecz – przyznała Czeszka, dla której było to pierwsze zwycięstwo nad zawodniczką z czołowej dziesiątki rankingu. – Gdy wchodziłam na kort, miałam poczucie, że mogę wygrać i chciałam pokazać się z jak najlepszej strony. W trzecim secie zaczęłam odczuwać presję, więc jestem bardzo zadowolona, że sobie z tym poradziłam i zdołałam wygrać ten mecz.

Następną rywalka 20-letniej tenisistki będzie Nina Stojanović. Kwalifikantka z Serbii w trzech setach pokonała Ons Jabeour.

Błyskawicznie miejsce w najlepszej ósemce turnieju zapewniła sobie Kristyna Pliszkova. Siostra finalistki US Open w niespełna 50 minut odprawiła Chang Kai-Chen. Leworęczna tenisistka zmierzy się teraz z Johanną Kontą.

Jako ostatnia w ćwierćfinale zameldowała się Camila Giorgi. Włoszka przegrała pierwszego seta Zheng Saisai w tie-breaku, ale w dwóch następnych, po zaciętej walce, była lepsza od reprezentantki gospodarzy.

Druga runda singla
Katerina Siniakova (Czechy) – Simona Halep (Rumunia, 2) 6:3 4:6 7:5
Kristyna Pliszkova (Czechy) – Kai-Chen Chang (Tajwan, Q) 6:1 6:2
Nina Stojanović (Serbia, Q) – Ons Jabeur (Tunezja, Q) 4:6 6:3 6:3
Camila Giorgi (Włochy) – Saisai Zheng (Chiny) 6:7(5) 7:5 6:4

Ćwierćfinał debla
R. Atawo, Y. Xu (USA, Chiny, 1) – X. Han, G. Woskobojewa (Chiny, Kazachstan) 6:4 6:4
R. Olaru, O. Sawczuk (Rumunia, Ukraina, 3) – C. Liang, J. Lu (Chiny) 2:6 7:6(5) 14:12