Singapur: odrodzenie Cibulkovej

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Dominika Cibulkova w dwóch setach pokonała Simonę Halep i zakończyła udział Rumunki w tegorocznych Mistrzostwach WTA. Słowaczka wciąż ma szansę na awans do półfinału, ale musi liczyć na dwusetowe zwycięstwo Angelique Kerber nad Madison Keys.

Pojedynek słowacko-rumuński lepiej rozpoczęła 27-latka z Bratysławy, która przełamała serwis rywalki już w drugim gemie, dzięki czemu objęła prowadzenie 3:0. Jak się później okazało był to decydujący moment tej partii, bo reprezentantka Rumunii już do końca pierwszego seta nie zdołała odrobić tej straty.

Na początku drugiej odsłony meczu to również Cibulkova zdobyła przełamanie jako pierwsza, ale tym razem podopieczna Darren Cahilla od razu odrobiła stratę i wyrównała na 1:1. W piątym gemie Słowaczka po raz drugi zdobyła odebrała serwis rywalce, ale ponownie nie była wstanie powiększyć przewagi przy pomocy własnego podania. W dwóch następnych gemach sytuacja się powtórzyła. Serię „breaków” przerwała Rumunka, która wyszła na prowadzenie 5:4. Później obie tenisistki pilnowały własnych serwisów i o losach drugiej odsłony spotkania musiał zadecydować tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce walka była niezwykle zacięta, a kibice co chwila żywiołowo oklaskiwali obie tenisistki. Halep dokonywała cudów w obronie, ale w końcówce odważniej zagrała turniejowa „siódemka” i to ona zwyciężyła 7:5.

Zwycięstwo Cibulkovej sprawiło, że szanse na awans straciła Simona Halep, a pewna gry w półfinale WTA Finals jest już Angelique Kerber. Liderka światowego rankingu może odwdzięczyć się słowackiej tenisistce wygrywając bez straty seta z Madison Keys. Każdy inny rezultat spowoduje, że w najlepszej czwórce singapurskich zawodów zamelduje się Amerykanka.