Moskwa: Switolina kolejną przeszkodą Kuzniecowej

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W czwartek poznaliśmy cztery najlepsze tenisistki Kremlin Cup. Szansę na końcowy triumf zachowała tylko jedna reprezentantka gospodarzy, Swietłana Kuzniecowa. Odpadły Anastazja Pawluczenkowa i Daria Kasatkina.

Rosjanka, która wciąż liczy się w walce o udział w kończących sezon Mistrzostwach WTA, w trzech seta pokonała Timeę Babos. Turniejowa jedynka wygrała pierwszego seta 7:5. W drugiej partii również toczyła się wyrównana walka. Kuzniecowa dwukrotnie miała okazję zakończyć spotkanie przy pomocy własnego serwisu, ale Węgierka za każdym razem odrabiała stratę i doprowadziła do tie-breaka, w którym zwyciężyła 7:2. W decydującej odsłonie spotkania Babos odniosła kontuzję uda i nie była już w stanie skutecznie przeciwstawić się reprezentantce gospodarzy.

Mój trener i Nastia Myszkina powiedzieli mi w szatni, że wymiany były bardzo krótkie, od jednego do trzech uderzeń – zdradziła po meczu turniejowa jedynka. – Nie musiałam biegać dużo. Myślę, że dobrze, że rozegrałam trzeciego seta, pomimo tego, że byłam już zmęczona. W decydującej partii pozwoliłam sytuacji rozwinąć się na korcie i zagrałam lepiej. To przygotowało mi bazę na jutro, ponieważ to jak zagrałam dwa ostatnie mecze, cztery sety z rzędu, wczoraj i dzisiaj dwa pierwsze, nie zaprowadzi mnie daleko.

Następną rywalką Rosjanki będzie Switolina, która oddała tylko da gemy Any Konjuh.

To był dobry mecz dla mnie – przyznała Ukrainka. – Dobrze serwowałam i widziałam piłkę. To był dobry występ i cieszę się, że wystąpię w następnym półfinale. Po Pekinie miałam tydzień wolnego. Pojechałam do domu, gdzie próbowałam odpocząć i szybko się podleczyć. Te dwa ostatnie turnieje, tutaj i w Zhuhai, są bardzo ważne, więc próbuje zachować koncentrację.

W dolnej części turniejowej drabinki była szansa na rosyjski półfinał, ale o miejsce w finale powalczą Julia Goerges i Daria Gavrilova. Niemka w dwóch setach pokonała Darię Kasatkinę, a tenisistka z Antypodów wyeliminowała Anastazję Pawluczenkową.

Ćwierćfinał singla
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 1, WC) – Timea Babos (Węgry, 9) 7:5 6:7(2) 6:2
Elina Switolina (Ukraina, 4) – Ana Konjuh (Chorwacja, LL) 6:1 6:1
Daria Gavrilova (Australia) – Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 7) 7:5 4:6 6:3
Julia Goerges (Niemcy) – Daria Kasatkina (Rosja, 8) 7:5 6:1

Półfinał debla
A. Hlavackova, L. Hradecka (Czechy, 2) – K. Siniakova, K. Srebotnik (Czechy, Słowenia, 3) 6:2 6:7(7) 13:11