Luksemburg: pierwsze schody Kvitovej i Wozniacki

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę do ćwierćfinału BGL BNP Paribas Luxembourg Open awansowały Petra Kvitova i Caroline Wozniacki. Dwie najwyżej rozstawione tenisistki nie miały jednak łatwej przeprawy. Odpadła Caroline Garcia.

Leworęczna Czeszka w trzech setach pokonała Varvare Lepchenko. Pierwszą partię na swoją korzyść niespodziewanie rozstrzygnęła Amerykanka, dzięki przewadze jednego przełamania. W dwóch następnych setach turniejowa „jedynka” oddała jednak rywalce już tylko trzy gemy.

Prawdopodobnie nie grałam tak dobrze, jakbym chciała w pierwszym secie – przyznała Czeszka. – Ona jednak zaczęła ten mecz bardzo dobrze i nie dała mi czasu, żeby zrobić cokolwiek, więc znalazłam się pod sporą presją. W drugim secie musiałam zmienić trochę swoją grę. Kiedy udało mi się przełamać w szóstym gemie, poczułam się lepiej i pewniej na korcie. Później próbowałam kontynuować dobrą grę i nie popełniać zbyt wielu niewymuszonych błędów.

Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu o miejsce w półfinale zagra z Johanną Larsson, która wyeliminowała Monę Barthel.

W środę niezbyt dobrze w mecz weszła również Wozniacki. Tenisistka rozstawiona z numerem 2 przegrała pierwszego seta z Sabine Lisicki 3:6. Dunka potrafiła jednak opanować sytuację na korcie i dwie następne partie wygrała 6:2 6:3.

Była liderka światowego rankingu przyznała, że w trakcie meczu nie czuła się zbyt dobrze. – Czułam mdłości w trakcie pojedynku. Czułam się zmęczona, prawdopodobnie dlatego, że dopiero co przyleciałam z Hong Kongu – wyjaśniła 26-latka urodzona w Odense. – Grałam całkiem nieźle, ale moje poruszanie po korcie trochę zawodziło. Mam nadzieję, że jutro będę czuła się już lepiej.

W ćwierćfinale była liderka światowego rankingu będzie rywalizować z Monicą Niculescu, która w trzech setach wygrała z Francescą Schiavone.

Z dobrymi wspomnieniami z Luksemburga nie wyjedzie Caroline Garcia. Francuzka rozstawiona z numerem 4 zdołała ugrać zaledwie dwa gemy w pojedynku przeciwko Andrei Petkovic. Niemka zmierzy się teraz z Lauren Davis. Amerykanka w spotkaniu dwóch kwalifikantek okazała się lepsza od Kristyny Pliszkovej.

O miejsce w najlepszej czwórce luksemburskich zawodów powalczą także Kiki Bertens i Denisa Allertova. Holenderka bez problemów wyeliminowała Annę Karolinę Schmiedlovą, a reprezentantka naszych południowych sąsiadów w trzech setach wygrała z rodaczką, Terezą Smitkovą.

Pierwsza runda debla
J. Rae, A. Smith (Wlk. Brytania) – R. Atawo, A. Spears (USA, 1) 6:2 6:7(7) 15:13
K. Bertens, J. Larsson (Holandia, Szwecja, 2) – J. Boserup, M. Minella (USA, Luksemburg, WC) 6:2 6:1
M. Niculescu, P. Tig (Rumunia) – A. Groenefeld, K. Peschke (Niemcy, Czechy, 3) 7:6(4) 6:3
V. Golubic, N. Melichar (Szwajcaria, USA) – M. Honcova, I. Kremen (Słowacja, Białrouś) 6:4 6:0