Luksemburg: udany początek Wozniacki i Kvitovej

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek pierwsze zwycięstwa w imprezie BGL BNP Paribas Luxembourg Open odniosły dwie największe gwiazdy turnieju, Petra Kvitova i Caroline Wozniacki. Tytułu nie obroni Misaki Doi.

Rozstawiona z numerem 6 Japonka zdołała ugrać zaledwie trzy gemy w pojedynku przeciwko Lauren Davis. Amerykańska kwalifikantka o ćwierćfinał powalczy z inną tenisistką z eliminacji, Kristyną Pliszkovą. Czeszka w trzech setach wygrała z Oceane Dodin.

Dunka, która do Luksemburga przyjechał prosto po zwycięstwie w Hong Kongu, bez żadnych problemów wyeliminowała Madison Brengle.

Następną rywalką turniejowej „dwójki” będzie Sabine Lisicki. Niemka pokonała w trzech setach finalistkę z Linzu, Viktoriję Golubic.

Kvitova bez straty seta pokonała Hsieh Su-Wei. W pierwszej partii reprezentantka Tajwanu toczyła wyrównaną walkę z leworęczną Czeszką, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowała turniejowa „jedynka”, która zwyciężyła 7:5. W drugiej odsłonie meczu przewaga dwukrotnej mistrzyni Wimbledonu nie podlegała już dyskusji.

We wtorek do drugiej rundy zawodów w Luksemburgu awansowały także Kiki Bertens, Johanna Larsson, Tereza Smitkova oraz dwie Niemki, Mona Barthel i Andrea Petkovic, która wyeliminowała jedyną reprezentantkę gospodarzy, Mandy Minellę.

Pierwsza runda debla
A. Beck, X. Knoll (Niemcy, Szwajcaria) – A. Lottner, L. Siegemund (Niemcy) 6:4 6:4
K. Flipkens, E. Mertens (Belgia) – S. Hsieh, S. Hsieh (Tajwan, WC) 6:4 4:6 10:8