Luksemburg: nieudany koniec sezonu dla Bouchard

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W poniedziałek już po pierwszym meczu z turniejem BGL BNP Paribas Luxembourg Open pożegnały się Laura Siegemund i Eugenie Bouchard. Nie bez problemów, ale awans do drugiej rundy wywalczyła za to Caroline Garcia.

Francuzka wyeliminowała z turnieju Anett Kontaveit. Już po pierwszym secie, którego turniejowa „czwórka” wygrała w tie-breaku, było wiadomo, że Estonka nie zamierza tanio skóry sprzedać. W drugiej partii Kontaveit zagrała jeszcze lepiej i zwyciężyła 6:2. W decydującej odsłonie spotkania reprezentantka „trójkolorowych” była lepsza o jedno przełamanie i to ona awansowała do drugiej rundy.

Już pierwszego dnia z luksemburskimi zawodami pożegnały się turniejowa „piątka”, Siegemund i rozstawiona z numerem 7, Bouchard. Niemka zdołała ugrać tylko cztery gemy w pojedynku przeciwko Francesce Schiavone, a reprezentantka Kraju Klonowego Liście w trzech setach uległa Denisie Allertovej.

Próbowałam walczyć o każdy punkt i grać najlepiej jak potrafię, bo wiedziałam, że ona jest świetną tenisistką i to nie będzie łatwe spotkanie – powiedziała po meczu Czeszka. – Myślę, że zaprezentowałam dobry tenis. Próbowałam nie popełniać zbyt wielu błędów i dobrze poradziłam sobie z tym, że przegrałam pierwszego seta pomimo tego, że prowadziłam na początku. W tych gemach nie czułam się zbyt dobrze na korcie, ale później, gdy zaczęłam grać lepiej na początku drugiego seta, udało mi się wrócić do meczu.

W poniedziałek do drugiej rundy awansowały również Anna Karolina Schmiedlova, Varvara Lepchenko oraz Monica Niculescu, która zmierzy się teraz ze Schiavone.

Pierwsza runda debla
M. Brengle, N. Geuer (USA, Niemcy) – D. Schuurs, R. Voraczova (Holandia, Czechy, 4) 6:2 3:6 10:5
A. Weinhold, C. Whoriskey (USA) – L. Kuncikova, K. Stuchla (Czechy) 6:4 7:5