Linz: słodko-gorzki dzień Muguruzy

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W piątek poznaliśmy cztery najlepsze tenisistki Generali Ladies Linz. Awans wywalczyły Carla Suarez Navarro, Dominika Cibulkova i Madison Keys. W półfinale zabraknie Garbine Muguruzy, która w trakcie meczu z Viktoriją Golubic odniosła kontuzję.

Jako pierwsza miejsce w najlepszej czwórce austriackich zawodów zapewniła sobie Hiszpanka operująca jednoręcznym backhandem. Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego w trzech setach pokonała Denisę Allertovą.

Suarez Navarro w półfinale zmierzy się z reprezentantką Słowacji. Cibulkova bez straty seta, ale po wyrównanej walce, pokonała obrończynię tytułu Anastazję Pawluczenkową.

Wiedziałam, że nie będzie łatwo – przyznała po meczu turniejowa „dwójka”. – Ona wygrała ten turniej w zeszłym roku, więc na pewno dobrze czuje się na tych kortach. Próbowałam grać swój najlepszy tenis. Końcówki obu setów nie były łatwe do zamknięcia, ale czuję się teraz naprawdę mocna mentalnie.

O dużym pechu może mówić Garbine Muguruza. Mistrzyni Roland Garros toczyła bardzo wyrównany bój z Viktoriją Golubic. W trzecim secie Hiszpanka wyszła na prowadzenie 4:2. W trakcie pierwszej wymiany w siódmym gemie turniejowej „jedynce” podwinęła się kostka i tenisistka z krzykiem padła na kort. Konieczna okazała się pomoc medyczna. Muguruza wróciła na kort, rozegrała jeszcze dwa gemy, ale miała wyraźne problemy z poruszaniem się po korcie i ostatecznie zrezygnowała z dalszej gry.

Hiszpankę w pewnym stopniu na pewno pocieszy wiadomość, że została szóstą tenisistką, która zakwalifikowała się do kończących sezon Mistrzostwach WTA w Singapurze.

Szwajcarka o finał powalczy z Madison Keys, która pewnie pokonała francuską kwalifikantka, Oceane Dodin.

Ćwierćfinał singla
Viktorija Golubic (Szwajcaria) – Garbine Muguruza (Hiszpania, 1) 7:5 3:6 4:4 i krecz
Dominika Cibulkova (Słowacja, 2, WC) – Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 5) 7:6(3) 6:4
Madison Keys (USA, 3, WC) – Oceane Dodin (Francja, Q) 6:3 6:3
Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 4) – Denisa Allertova (Czechy) 6:4 4:6 6:2

Półfinał debla
K. Bertens, J. Larsson (Holandia, Szwecja, 2) – D. Schuurs, R. Voraczova (Holandia, Czechy, 4) 5:7 6:3 10:7