Linz: Muguruza rozpracowała Niculescu

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W turnieju Generali Ladies Linz świetne występy kontynuują walczące o wyjazd do Singapuru Garbine Muguruza, Dominika Cibulkova i Madison Keys. Stawkę ćwierćfinalistek uzupełniły Anastazja Pawluczenkowa i Viktorija Golubic.

Jako pierwsza miejsce w najlepszej ósemce austriackich zawodów zapewniła sobie Szwajcarka. Operująca jednoręcznym backhandem tenisistka w dwóch setach pokonała Julię Goerges.

Ćwierćfinałową rywalką rodaczki Martiny Hingis będzie rozstawiona z numerem 1, Hiszpanka. Mistrzyni Roland Garros oddała tylko dwa gemy niekonwencjonalnie grającej Monice Niculescu.

To był zabawny mecz, trudny, ale zabawny – powiedziała tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego. – Ona jest rywalką innego typu. Przez cały mecz musiałam być skoncentrowana i spokojna i udało mi się to. Jestem bardzo zadowolona, że wygrałam, bo ona potrafi sprawić, że czujesz się nie za dobrze na korcie, dlatego próbowałam kończyć wymiany, gdy tylko miałam okazję. Wiedziałam jak ona będzie grała przeciwko mnie, więc grałam swój tenis i to zdało egzamin dzisiaj.

W drugiej rundzie również tylko da gemy straciła Madison Keys. Amerykanka pokonała Misaki Doi. Młodsza rodaczka sióstr Williams zmierzy się teraz z Oceane Dodin, która do ćwierćfinału awansowała już wczoraj.

O miejsce w najlepszej czwórce Generali Ladies Linz powalczą także Dominika Cibulkova i Anastazja Pawluczenkowa. Reprezentantka naszych południowych w dobrym stylu wyeliminowała Annikę Beck. Rosjanka również bez straty seta, ale po dużo bardzie wyrównanym spotkaniu, pokonała Kirsten Flipkens.

Druga runda singla
Garbine Muguruza (Hiszpania, 1) – Monica Niculescu (Rumunia) 6:1 6:1
Dominika Cibulkova (Słowacja, 2, WC) – Annika Beck (Niemcy) 6:1 6:3
Madison Keys (USA, 3, WC) – Misaki Doi (Japonia) 6:2 6:0
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 5) – Kirsten Flipkens (Belgia) 6:4 7:6(2)
Viktorija Golubic (Szwajcaia) – Julia Goerges (Niemcy) 7:5 6:4

Ćwierćfinał debla
A. Groenefeld, K. Peschke (Niemcy, Czechy, 3) – V. Golubic, N. Melichar (Szwajcaria, USA) 6:4 3:6 10:6
D. Schuurs, R. Voraczova (Holandia, Czechy, 4) – B. Bencic, K. Flipkens (Szwajcaria, Belgia) 7:5 6:4