Hong Kong: awans Kerber, pech Konty

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W czwartek poznaliśmy komplet ćwierćfinalistek Prudential Hong Kong Tennis Open. W meczu „na raty” Angelique Kerber okazała się lepsza od Louisy Chirico. Z turnieju z powodu kontuzji wycofać musiała się Johanna Konta.

Brytyjka zrezygnowała z dalszej rywalizacji z powodu kontuzji mięśni brzucha. Do ćwierćfinału w związku z tym bez gry awansowała Wang Qiang. Chinka w ćwierćfinale zagra z Caroline Wozniacki, która bez większych problemów wygrała z Heather Watson.

Oczywiście, nikt nie chciałby zakończyć turnieju w ten sposób i nikt z takimi intencjami nie przyjeżdża grać – powiedziała rozczarowana reprezentantka Wielkiej Brytanii. – Bardzo podobała mi się rywalizacja w Hong Kongu i chciałam, żeby ten tydzień trwał jak najdłużej. Nie udało mi się to niestety, ale muszę przede wszystkim patrzeć na własne ciało. Mam tylko jedno, więc naprawdę muszę być pewna, że podejmuję dobre decyzje dla mojego zdrowia. Mam nadzieję, że za rok uda mi się tutaj wrócić i rozegrać pełne zawody.

Kontuzja może skomplikować drogę Konty do Singapuru. Przed rozpoczęciem zawodów w Hong Kongu brytyjska tenisistka zajmowała ósme miejsce w rankingu Road To Singapore, ale miała tylko dziesięć punktów przewagi nad Dominiką Cibulkovą.

Pojedynek Angelieque Kerber z Louisą Chirico został przerwany w środę na początku trzeciego seta z powodu deszczu. Przerwa lepiej podziałała na liderkę światowego rankingu, która decydującą odsłonę meczu rozstrzygnęła na swoją korzyść 6:2.

To nie jest nigdy łatwe, gdy mecz zostaje przerwany i przerwa się wydłuża – wyjaśniła 28-latka trenująca w Puszczykowie. – Trudno się gra przeciwko komuś pierwszy raz. Myślę, że ona wczoraj zagrała naprawdę dobrze, ale również dzisiaj dobrze się prezentowała. Na końcu najważniejsze jest to, że wygrałam mecz.

O najlepszą czwórkę zawodów mistrzyni US Open powalczy z Darią Gavrilovą, która wyeliminowała Katerinę Siniakovą.
Szansę na awans do półfinału mają również Kristina Mladenovic i Bethanie Mattek-Sands. Francuzka w dwóch setach pokonała Nao Hibino. Amerykanka przegrała pierwszego seta z Caroline Garcią, ale w dwóch następnych była już lepsza od turniejowej „szóstki”.

Pierwsza runda debla
N. Broady, H. Watson (Wlk. Brytania) – Y. Lee, K. Takahata (Tajwan, Japonia) 4:6 6:3 10:8

Ćwierćfinał debla
H. Chan, Y. Chan (Tajwan, 1) – M. Erakovic, L. Zhang (Nowa Zelandia, Hong Kong) 6:4 6:3
N. Hibino, A. Naydenova (Japonia, Bułgaria) – A. Klepać, K. Srebotnik (Słowenia, 2) 6:3 6:2