Tiencin: Linette poznała następną rywalkę

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek w turnieju Tianjin Open niespodzianek nie brakowało. Z imprezą po pierwszym meczu pożegnały się Jelena Wiesnina, Jarosława Szwiedowa oraz Timea Babos, która przegrała z Alison Riske.

To właśnie Amerykanka będzie przeciwniczką Magdy Linette w drugiej rundzie chińskich zawodów. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych przegrała pierwszego seta z turniejową „czwórką”, ale w dwóch następnych była już lepsza od Węgierki.

Poznanianka rywalizowała z Riske do tej pory tylko raz. W tym roku w eliminacjach do turnieju w Cincinnati po trzysetowym pojedynku górą była amerykańska tenisistka.

W turnieju nie ma już również rozstawionej z numerem 3, Jeleny Wiesniny oraz turniejowej „ósemki”, Jarosławy Szwiedowej. Rosjanka po bardzo zaciętym spotkaniu, które rozstrzygnęło się dopiero w tie-breaku trzeciego seta, uległa Shelby Rogers. Z Kazaszką bez większych problemów poradziła sobie z kolei Naomi Osaka.

Do gry nie przystąpiła w ogóle Zhang Shuai. Reprezentantka gospodarzy oddała mecz walkowerem rodaczce, Peng Shuai.

We wtorek jedyną rozstawioną tenisistką, której udało się awansować do drugiej rundy Tianjin Open była Monica Puig. Mistrzyni Olimpijska z Rio wyeliminowała Kurumi Narę. Następną rywalką Portorykanki będzie Lara Arrubarrena.

O ćwierćfinał powalczy również Jewgienia Rodina, która w trzech setach wygrała z Christiną McHale. Rosjanka czeka teraz na zwyciężczynię pojedynku pomiędzy Agnieszką Radwańską, a Tatjaną Marią.

Pierwsza runda singla
Magda Linette (Polska) – Nina Stojanović (Serbia, Q) 7:6(6) 6:0
Shelby Rogers (USA, Q) – Jelena Wiesnina (Rosja, 3) 7:5 4:6 7:6(4)
Alison Riske (USA) – Timea Babos (Węgry, 4) 2:6 6:4 6:3
Monica Puig (Portoryko, 5) – Kurumi Nara (Japonia) 6:3 7:6(5)
Shuai Peng (Chiny, WC) – Shuai Zhang (Chiny, 7) walkower
Naomi Osaka (Japonia) – Jarosława Szwiedowa (Kazachstan, 8) 6:4 6:2
Xinyun Han (Chiny) – Yifan Xu (Chiny, WC) 4:6 6:1 6:0
Lara Arruabarrena (Hiszpania) – Fangzhou Liu (Chiny, Q) 6:4 2:6 6:4
Jewgienia Rodina (Rosja) – Christina Mchale (USA) 6:1 5:7 6:0

Pierwsza runda debla
O. Sawczuk, Y. Wang (Ukraina, Chiny) – A. Parra Santonja, A. Rodionova (Hiszpania, Australia, 1) 6:2 5:7 10:7