Hong Kong: Venus Williams w drugiej rundzie

/ Michał Pochopień , źródło: własne, foto: AFP

W poniedziałek ruszył turniej główny Prudential Hong Kong Tennis Open. Miejsce w drugiej rundzie wywalczyły sobie dwie rozstawione zawodniczki – Venus Williams i Daria Gavrilova.

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych była murowaną faworytką w swoim poniedziałkowym meczu. Po drugiej stronie siatki bowiem stanęła 117. tenisistka rankingu WTA, Risa Ozaki. Williams potrzebowała godziny oraz 15 minut, aby osiągnąć zwycięstwo 6:4, 6:1.

Tenisistka, rozstawiona w Hong Kongu z numerem dwa, wie już także z kim przyjdzie jej powalczyć o awans do ćwierćfinału. W meczu drugiej rundy na jej drodze stanie Alize Cornet, która w poniedziałek pokonała Varvarę Lepchenko 6:3, 6:2. Williams przed starciem z Cornet może być pozytywnie nastawiona, szczególnie jeśli spojrzy na bilans ich bezpośrednich starć. Jak dotychczas te zawodniczki mierzyły się sześć razy i zawsze górą była Amerykanka. Dodatkowo, Francuzka, tylko raz zdołała wygrać chociażby jednego seta.

W 1/8 finału w Hong Kongu zameldowała się także oznaczona z "ósemką’. Daria Gavrilova. Rosjanka występująca pod australijską flagą w poniedziałkowym pojedynku nie pozostawiła żadnych złudzeń kwalifikantce z Chin, Lin Zhu. 38. rakieta świata po 68 minutach gry triumfowała 6:0, 6:2.

Jeszcze łatwiejsze zwycięstwo osiągnęła Aleksandra Krunic, która w starciu dwóch kwalifikantek wygrała z Luksiką Kumkhum 6:1, 6:0. Reprezentantka Serbii w drugiej rundzie może spotkać się ze swoją rodaczką, a zarazem obrończynią tytułu, Jeleną Janković. Aby ten mecz doszedł do skutku, Jankovic we wtorek musi poradzić sobie z Samanthą Crawford.

Wiadomo już także, kto będzie rywalką Angelique Kerber, jeśli ta awansuje do drugiej rundy. Louisa Chirico pokonała Ya-Hsuan Lee 6:2, 6:1 i czeka na lepszą w starciu Marii Sakkari, a wspomnianą wcześniej reprezentantką Niemiec, która w Hong Kongu jest oznaczona z numerem jeden.

Venus Williams (Stany Zjednoczone, 2) – Risa Ozaki (Japonia) 6:4, 6:1

Daria Gavrilova (Australia, 8) – Lin Zhu (Chiny, Q) 6:0, 6:2

Alize Cornet (Francja) – Varvara Lepchenko (Stany Zjednoczone) 6:3, 6:2

Alexandra Krunic (Serbia, Q) – Luksika Kumkhum (Tajlandia) 6:1, 6:0

Louisa Chirico (Stany Zjednoczone) – Ya-Hsuan Lee (Tajpej) 6:2, 6:1

Katerina Siniakowa (Czechy) – Nicole Gibbs (Stany Zjednoczone) 6:3, 4:6, 6:2