Pekin: Peng wyeliminowała Williams

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W poniedziałek do trzeciej rundy China Open oprócz Agnieszki Radwańskiej awansowały również Garbine Muguruza, Madison Keys oraz Jarosława Szwiedowa. Zmagania w Pekinie z różnym skutkiem rozpoczęły Angelique Kerber, Karolina Pliszkova i Venus Williams.

Hiszpanka, która w stolicy Chin broni tytułu, w dwóch setach pokonała Julię Putincewą. Pierwszego seta turniejowa „dwójka” wygrała dosyć pewnie, ale drugiego rozstrzygnęła na swoją korzyść dopiero w tie-breaku.

Naprawdę cieszę się, że zamknęłam mecz w dwóch setach, bo ewidentnie im dłużej trwał, tym bardziej robił się zacięty – wyjaśniła mistrzyni Roland Garros. – Ona coraz więcej miała do powiedzenia w tym pojedynku. Tie-break to bardzo delikatna sprawa. Tylko siedmiu punktów potrzeba do zwycięstwa, przez czujesz się bardziej zdenerwowany i spięty. Wiedziałam, że ona jest bardzo waleczna, wyjdzie na kort i będzie walczyć o każdy punkt. Pogodziłam się z tym, że spróbuje utrudnić mi życie na korcie tak mocno, jak tylko potrafi i postanowiłam się skupić przede wszystkim na sobie i na tym, żeby mieć pod kontrolą to spotkanie – zakończyła Muguruza.

W najlepszej szesnastce China Open miejsce zapewnione mają również Madison Keys i Jarosława Szwiedowa. Amerykanka w dwóch setach pokonała Kristinę Mladenovic, a reprezentantka Kazachstanu okazała się lepsza od Belindy Bencic.

W środę dokończona została również pierwsza runda chińskich zawodów. Udanie zmagania w Pekinie rozpoczęła Karolina Pliszkova i Angelique Kerber. Czeszka wyeliminowała Lucie Szafarzovą, a turniejowa „jedynka” wygrała z Kateriną Siniakovą.

Ona grała naprawdę dobrze, szczególnie w pierwszym secie – skomplementowała rywalkę mistrzyni US Open. – Próbowałam być cierpliwa i czekać na swoją szansę, żeby zaatakować. Próbowałam ruszać ją z miejsca, gdy tylko miałam okazję.

Następną rywalką 28-latki trenującej w Puszczykowie będzie Barbora Strycova, która po zaciętym trzysetowym pojedynku pokonała Laurę Siegemund.

Dobrych wspomnień ze stolicy Chin nie wywiezie tym razem Venus Williams. Siedmiokrotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych w dwóch setach przegrała z Peng Shuai, która obecnie sklasyfikowana jest na 223 miejscu w światowym rankingu.

Do drugiej rundy awansowały Timea Bacsinszky, Elina Switolina, Daria Kasatkina, Daria Gavrilova i Caroline Garcia.

Druga runda singla
Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:3 6:4
Garbine Muguruza (Hiszpania, 2) – Julia Putincewa (Kazachstan) 6:2 7:6(5)
Madison Keys (USA, 8) – Kristina Mladenovic (Francja) 7:5 6:4
Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) – Belinda Bencic (Szwajcaria) 6:4 7:6(4)

Pierwsza runda singla
Angelique Kerber (Niemcy, 1) – Katerina Siniakova (Czechy, Q) 6:4 6:4
Karolina Pliszkova (Czechy, 5) – Lucie Szafarzova (Czechy) 6:7(7) 6:1 6:4
Shuai Peng (Chiny, WC) – Venus Williams (USA, 6) 7:5 6:1
Timea Bacsinszky (Szwajcaria, 12) – Lara Arruabarrena (Hiszpania, Q) 4:6 6:4 6:1
Elina Switolina (Ukraina, 16) – Tatjana Maria (Niemcy, Q) 6:2 6:2
Daria Kasatkina (Rosja) – Louisa Chirico (USA, Q) 6:2 6:1
Daria Gavrilova (Australia) – Christina Mchale (USA) 6:4 6:4
Caroline Garcia (Francja) – Julia Goerges (Niemcy, Q) 4:6 6:3 6:4
Barbora Strycova (Czechy) – Laura Siegemund (Niemcy) 5:7 7:5 7:5

Pierwsza runda debla
M. Hingis, C. Vandeweghe (Szwajcaria, USA, 7) – M. Irigoyen, T. Maria (Argentyna, Włochy) 6:1 6:1
T. Babos, J. Szwiedowa (Węgry, Kazachstan, 8) – O. Sawczuk, Y. Wang (Ukrainy, Chiny) 6:3 6:1
V. King, M. Niculescu (USA, Rumunia) – Y. Xu, S. Zheng (Chiny) 7:5 6:2