Porażka Hantuchovej, Mauresmo zagra z Radwańską

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Rozstawiona z numerem trzecim Daniela Hantuchova przegrała z chorwacką kwalifikantką Karoliną Sprem 3:6, 6:1, 3:6, w drugiej rundzie turnieju Bausch & Lomb Championships, rozgrywanym na zielonej mączce w Amelia Islnad. Z imprezą pożegnała się również Patty Schnyder (nr 5), która uległa w trzech setach Jelenie Wiesninie.

W tym roku Danieli Hantuchovej jeszcze nie zdarzyło się przegrać swój pierwszy mecz w turnieju. Tą dobrą passę Słowaczki przerwała Karolina Sprem, wracająca do tenisowego touru po poważnej kontuzji nadgarstka. Chorwatka, która w 2004 roku była siedemnastką tenisistką świata, nie występowała od zeszłego czerwca. 25-latka z Varazdin pojawiła się już na starcie eliminacji do turnieju w Miami, ale przegrała tam pierwszy mecz z Rosjanką Galiną Woskobojewą. Eliminacje w Amelia Island przeszła ona już bez straty seta, również w pierwszej rundzie pewnie pokonała Ai Sugiyamę. Doskonałą dyspozycję Karolina Sprem potwierdziła w rywalizacji z aktualnie dziesiątką zawodniczką w rankingu WTA, Danielą Hantuchovą. Chorwatka zwyciężyła po dwóch godzinach i siedmiu minutach rywalizacji. W całym spotkaniu odnotowała aż siedem asów, a w decydującym secie obroniła wszystkie pięć break pointów przy własnym podaniu, wykorzystując jedyną szansę, jaką miała, na przełamanie serwisu Hantuchovej.

W trzeciej rundzie Karolinę Sprem czeka kolejny bardzo wymagający egzamin. Chorwatce przyjdzie stawić czoło faworytce gospodarzy, Lindsay Davenport. Trzykrotna triumfatorka turnieju w Amelia Island pokonała wczoraj swoją rodaczkę Jill Craybas 6:1, 6:4.

W środę swoje mecze drugiej rundy turniej przegrały jeszcze trzy inne tenisistki rozstawione. Wśród nich była m.in. prawdziwa weteranka turnieju na Florydzie, Patty Schnyder. Szwajcarka występuje w Amelia Island nieprzerwanie od 1997 roku, trzykrotnie osiągając tu ćwierćfinał. Tym razem przegrała ona już swój pierwszy mecz w turnieju, ulegając Jelenie Wiesninie 2:6, 6:2, 2:6. Spotkanie trwało godzinę i trzydzieści osiem minut, a Schnyder straciła w nim sześciokrotnie własne podanie.

Ponadto z turniejem Bausch & Lomb Championships pożegnały się Sybille Bammer (nr 9), która przegrała z Alize Cornet 1:6, 3:6, a także Białorusinka Victoria Azarenka, ulegając Słowaczce Dominice Cibulkovej 5:7, 6:4, 2:6.

Zwycięstwa w dwóch setach odniosły zaś m.in. Anna Czakwetadze (nr 2), Dinara Safina (nr 6), a także rozstawiona numerem jedenastym Amelie Mauresmo. 29-letnia Francuzka pokonała, startującą dzięki „dzikiej karcie”, Rumunkę Soranę Cristeę 7:5, 6:1 i o awans do ćwierćfinału powalczy z najlepszą polską tenisistką, Agnieszką Radwańską. Mecz ten odbędzie się już dziś i został „rozpisany” jako drugi na korcie centralnym. Czwartkowe spotkania w Amelia Island zaczynają się o godzinie 11 czasu na Florydzie (godz. 17 w Polsce). „Isia” jeszcze nigdy w swojej karierze z Amelie Mauresmo nie grała.

Wyniki drugiej rundy:
Agnieszka Radwanska (Polska, 7) – Gisela Dulko (Argentyna) 6:2, 1:6, 7:6(1)
Lindsay Davenport (USA, 16) – Jill Craybas (USA) 6:1, 6:4

Zobacz komplet wyników czwartego dnia turnieju Bausch & Lomb Championships w Amelia Islnad