Pekin: cenne wygrane Keys i Konty

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W niedzielę zostały rozegrane kolejne pojedynki pierwszej rundy turnieju China Open. Ważne zwycięstwa, w kontekście walki o wyjazd do Singapuru, odniosły Madison Keys i Johanna Konta. Awans wywalczyła również Caroline Wozniacki.

Dunka w trzech setach wygrała z Coco Vandeweghe.

To był trudny mecz, ona serwuje naprawdę mocno, zarówno pierwszy jak i drugi serwis – przyznała po meczu 26-latka urodzona w Odense. – Tu nie ma sytuacji, że jak zepsuje pierwsze podanie, to możesz pomyśleć, że będziesz mieć okazję do ataku drugiego podania. Ona jest trudną rywalką, bo nie pozwala ci złapać rytmu gry. A to był pierwszy mecz w turnieju, który nigdy nie jest łatwy. Połączenie tych dwóch elementów sprawiło, że to spotkanie było bardzo wymagające – wyjaśniła Wozniacki. – Zaczęłam ten mecz całkiem dobrze, byłam w stanie odebrać sporo jej serwisów i nałożyć na nią presję. Później ona zaczęła lepiej serwować i dzięki temu zepchnęła mnie do defensywy. W jednym gemie kilka razy zaryzykowała, przełamała mnie i nagle okazało się, że muszę gonić wynik. W trzecim secie returnowałam dobrze i myślę, że to zrobiło różnicę – podsumowała duńska tenisista.

Następna rywalką byłej liderki światowego rankingu będzie Roberta Vinci. Włoszka w trzech setach uporała się z Zheng Saisai.

To kolejna niewygodna tenisistka. Ona uwielbia mieszać na korcie – opisała swoją następną przeciwniczkę Wozniacki. – Forhand uderza bardzo płasko i cały czas zagrywa z różną siłą. Jestem jednak na to gotowa. Mam zamiar wyjść jutro na kort i cieszyć się grą.

Do drugiej rundy chińskich zawodów awansowała również Madison Keys, która obecnie zajmuje ósme miejsce w rankingu Road To Singapore. Amerykanka w trzech setach pokonała Duan Ying-Ying.

Cały czas mam z tyłu głowy myśl, że walczę o wyjazd tam. To kolejna rzecz, z którą muszę sobie poradzić na korcie – zdradziła turniejowa „ósemka”. – Cieszę się jednak, że jestem w tej sytuacji, bo to znaczy, że miałam dobry sezon. To mile widziany stres.

O miejsce w trzeciej rundzie reprezentantka Stanów Zjednoczonych powalczy z Kristiną Mladenovic, która w tie-breaku trzeciego seta wygrała z Jelena Janković.

W walce o udział w kończących sezon Mistrzostwach WTA pozostaje również Johanna Konta. Brytyjka oddała tylko dwa gemy Anastasiji Sewastowej. Tenisistka rozstawiona z numerem 11 zmierzy się teraz z Timeą Babos, która równie pewnie pokonała Dankę Kovinić.

Drogę do Singapuru mocno skomplikowała sobie Carla Suarez Navarro. Hiszpanka, która przed rozpoczęciem pekińskiego turnieju zajmowała dziewiąte miejsce w rankingu RTS, w pierwszej rundzie gładko przegrała z Jarosławą Szwiedową.

W sobotę awans do drugiej rundy China Open wywalczyły również Misaki Doi, Zhang Shuai, Wang Yafan, Alison Riske, która wygrała z rozstawioną z numerem 15 Anastazją Pawluczenkową.

Alison Riske (USA, Q) – Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 15) 7:6(4) 6:1
Kristina Mladenovic (Francja) – Jelena Janković (Serbia) 6:3 5:7 7:6(4)
Misaki Doi (Japonia) – Nicole Gibbs (USA, Q) 7:5 6:2
Timea Babos (Węgry) – Danka Kovinić (Czarnogóra) 6:1 6:2
Shuai Zhang (Chiny) – Samantha Stosur (Australia) 6:1 6:2
Caroline Wozniacki (Dania) – Coco Vandeweghe (USA) 6:1 2:6 6:4
Yafan Wang (Chiny, Q) – Madison Brengle (USA) 6:2 6:2

Pierwsza runda debla
L. Arruabarrena, O. Kałasznikowa (Hiszpania, Gruzja) – A. Hlavaczkova, L. Hradecka (Czechy, 6) 4:6 6:4 10:8
C. Mchale, S. Peng (USA, Chiny, WC) – L. Siegemund, E. Switolina (Niemcy, Ukraina, WC) 6:4 6:2
A. Krunić, K. Siniakova (Serbia, Czechy) – C. Liang, Z. Yang (Chiny) 6:3 6:3
T. Bacsinszky, J. Ostapenko (Szwajcaria, Łotwa, WC) – X. You, L. Zhu (Chiny, WC) 6:4 6:2
J. Goerges, K. Pliszkova (Niemcy, Czechy) – S. Aoyama, M. Ninomiya (Japonia) 6:2 6:1
A. Klepać, K. Srebotnik (Słowenia) – R. Atawo, A. Spears (USA) 4:6 6:2 10:4
K. Bondarenko, C. Chuang (Ukraina, Tajwan) – A. Parra Santonja, A. Rodionova (Hiszpania, Australia) 6:3 6:1