Wuhan: ubiegłoroczna finalistka za burtą

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek udanie obronę tytułu w turnieju Dongfeng Motor Wuhan Open rozpoczęła Venus Williams. Do trzeciej rundy awansowała również Angelique Kerber, Petra Kvitova oraz Jelena Janković, która wyeliminowała Garbine Muguruzę.

Mistrzyni Roland Garros przegrała z Serbka w dwóch setach, przez co nie obroni punktów za ubiegłoroczny finał.

Miałam wrażenie, że kontroluje ten mecz, ale zbyt często nie potrafiłam wykończyć akcji – przyznała po meczu Hiszpanka. – Popełniłam za dużo błędów w meczu przeciwko Janković, która jest bardzo solidną zawodniczką. Czasami grałam dzisiaj zbyt ryzykownie, ale jestem zadowolona z tego, jak czułam się na korcie. Zawsze lubię czuć, że mam mecz pod kontrolą i dzisiaj tak było, pomimo tego, że przegrałam.

Janković w następnej rundzie zmierzy się z Barborą Strycovą, która przegrała pierwszego seta z Misaki Doi, ale w dwóch kolejnych oddała Japonce już tylko dwa gemy.

Pierwszy krok w stronę obrony tytułu zrobiła Venus Williams, która pewnie pokonała Julię Putincewą. O ćwierćfinał chińskich zawodów starsza z sióstr Williams powalczy ze Swietłaną Kuzniecową, która wyeliminowała Madison Brengle.

W najlepszej szesnastce turnieju intersująco zapowiada się starcie Petry Kvitovej i Angelique Kerber. Czeszka nie dała żadnych szans Elinie Switolinie. Niemka we wtorek rozegrała pierwszy mecz jako liderka światowego rankingu, ale w żaden sposób nie ułatwiło jej zadania na korcie w meczu przeciwko Kristinie Mladenovic. Francuzka wygrała pierwszego seta w tie-breaku, ale w dwóch następnych lepsza była już jednak 28-latka trenująca w Puszczykowie.

Kerber pokonała ostatnio leworęczną Czeszkę w drodze po zwycięstwo na kortach Flushing Meadows.

To będzie zupełnie inny mecz. Grałyśmy ze sobą w przeszłości już wiele razy i większość z tych spotkań była bardzo zacięta – odpowiedziała Niemka zapytana o mecz z Kvitovą. – To będzie trudne spotkanie, ale już nie mogę się doczekać. To jest nowy turniej, jutro będzie nowy dzień, ale na pewno będę musiała zagrać lepiej niż dzisiaj. Spróbuję dać z siebie wszystko, żeby wygrać, ale wiem, że będę musiała zaprezentować swój najlepszy tenis.

We wtorek do najlepsze szesnastki Dongfeng Motor Wuhan Open awansowały również Madison Keys, Dominika Cibulkova, Johanna Konta, Daria Kasatkina oraz Jarosława Szwiedowa, która wygrała rozstawioną z numerem 13 Robertę Vinci.

Druga runda singla
Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:4 6:1
Angelique Kerber (Niemcy, 1) – Kristina Mladenovic (Francja) 6:7(4) 6:1 6:4
Jelena Janković (Serbia) – Garbine Muguruza (Hiszpania, 2) 6:4 7:6(2)

Druga runda debla
S. Mirza, B. Strycova (Indie, Czechy, 3) – G. Dabrowski, M. Martinez Sanchez (Kanada, Hiszpania) 3:6 6:3 10:5
R. Atawo, A. Spears (USA) – J. Goerges, K. Pliszkova (Niemcy, Czechy, 8) 6:3 2:6 10:8

Pierwsza runda debla
B. Mattek-Sands, L. Szafarzova (USA, Czechy, 5) – S. Halep, J. Ostapenko (Rumunia, Łotwa, WC) 3:1 i krecz
A. Hlavaczkova, L. Hradecka (Czechy, 7) – O. Sawczuk, Y. Wang (Ukraina, Chiny) 4:6 6:2 10:4
K. Bondarenko, C. Chuang (Ukraina, Tajwan) – C. Liang, Z. Yang (Chiny) 6:4 7:5
T. Bacsinszky, S. Kuzniecowa (Szwacjaria, Rosja, WC) – L. Arruabarrena, O. Kałasznikowa (Hiszpania, Gruzja) 6:3 6:2