Seul: Flipkens lepsza od Pliszkovej

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek w turnieju Korea Open dobrze spisywały się zawodniczki rozstawione. Do drugiej rundy awansowały m.in. Irina-Camelia Begu, Kristina Mladenovic, Monica Niculescu oraz Kirsten Flipkens, która pokonała Kristynę Pliszkovą.

Rozstawiona z numerem 1 Rumunka bez większych problemów wyeliminowała grającą z „dziką kartą” Su Jeong Jang, której oddała tyko trzy gemy.

Francuzka również bez straty seta, ale po dużo bardziej zaciętym, szczególnie w drugim secie, pojedynku, pokonała Luksikę Kumkhum.

Tak bezproblemowo udziału w imprezie w Seulu nie rozpoczęły Larsson i Flipkens. Szwedka niespodziewanie przegrała pierwszego seta z Grace Min 0:6. Turniejowa „dwójka” zdołała jednak opanować sytuację na korcie i w dwóch następnych partiach zwyciężyła 6:2.

Podobny przebieg miało spotkanie Belgijki i Pliszkovej. Siostra świeżo upieczonej finalistki US Open zapisała na swoim koncie pierwszego seta 7:5, ale w dwóch następnych odsłonach meczu dwukrotnie do dwóch lepsza była turniejowa „szóstka”.

W drugiej rundzie koreańskich zawodów wystąpi również Monica Niculescu, która wygrała z japońską kwalifikantką Eri Hozumi. Rozstawiona z numerem 5 Rumunka zmierzy się teraz z pogromczynią Katarzyny Piter, Anną Karoliną Schmiedlovą.

Pierwsza runda debla
E. Hozumi, O. Kałasznikowa (Japonia, Gruzja, 1) – J. Cako, E. Webley-Smith (USA, Wlk. Brytania) 6:4 6:2
A. Okuno, A. Rus (Japonia, Holandia) – L. Kuncikova, K. Stuchla (Czechy, 4) 6:3 7:6(5)
A. Omae, P. Plipuech (Japonia, Tajlandia) – N. Han, N. Lertpitaksinchai (Korean, Tajlandia) 6:4 6:3