Quebec: pierwsza nastolatka w tym roku

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W niedzielę 19-letnia Oceane Dodin zdobyła pierwszy tytuł w karierze. Francuzka w finale Coupe Banque Nationale pokonała Lauren Davis 6:4 6:3.

To był naprawdę trudny mecz – przyznała reprezentantka „trójkolorowych”. – Ona grała bardzo dobrze i biegała jak szalona. Ja starałam się poprawiać moją grę, więc byłam gotowa na każdy punkt i koncentrowałam się na własnym serwisie. To bardzo pomogło mi w tym spotkaniu. To zwycięstwo wiele dla mnie znaczy, bo to bardzo miły turniej. Czułam się jak we Francji, bo wszyscy byli dla mnie bardzo przyjacielscy i pomocni. W trakcie meczu czułam, że wszyscy mnie wspierają i to bardzo mi pomogło w trudnych momentach dzisiaj.

Dodin dobrze rozpoczęła niedzielne spotkanie. Wygrała pierwszego seta, a w drugim objęła prowadzenie z przewagą przełamania. Amerykanka nie zamierzała się jednak poddawać i o zwycięstwo walczyła do samego końca.

Po wygraniu pierwszej partii, zaczęłam myśleć o tym, że brakuje mi już tylko seta do zwycięstwa w całym turnieju, przez co byłam coraz bardziej zdenerwowana – zdradziła Francuzka. – Miałam 3:0 i 40:0, ale ona cały czas walczyła, a ja trochę się przestraszyłam, że przeciwniczka wraca do meczu i na końcu było już bardzo nerwowo. Cały czas myślałam o tym, że absolutnie nie mogę grać trzeciego seta, że koniecznie muszę wygrać w dwóch. Trener bardzo pomógł mi od strony mentalnej, cały czas mnie wspierał i zachęcał do dalszej walki. Jestem bardzo zadowolona z mojego występu tutaj – zakończyła Oceane Dodin.

Francuska tenisistka dzięki wygranej w Quebecu po raz pierwszy w karierze awansuje do czołowej setki światowego. Dodin jest też pierwszą nastolatką, której udało się zwyciężyć w imprezie rangi WTA w tym sezonie.

Finał singla
Oceane Dodin (Francja) – Lauren Davis (USA, Q) 6:4 6:3

Finał debla
A. Hlavaczkova, L. Hradecka (Czechy, 1) – A. Kudriawcewa, A. Panowa (Rosja, 3) 7:6(2) 7:6(2)