US Open: ekspresowa Serena, problemy Halep

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W sobotę o miejsce w najlepszej szesnastce nowojorskiej imprezy rywalizowały tenisistki z górnej części turniejowej drabinki. Awans zapewniły sobie Serena Williams i Simona Halep, której sporo problemów sprawiła Timea Babos.

Węgierka rozpoczęła spotkanie wyraźnie zdenerwowana i popełniała zdecydowanie za dużo niewymuszonych błędów. Turniejowa „piątka” potrafiła to wykorzystać i w pierwszym secie oddała rywalce tylko jednego gema. W drugiej odsłonie spotkania 23-latka urodzona w Sopron zdołała się rozluźnić, niespodziewanie przejęła kontrolę nad meczem i zwyciężyła 6:2. Trzecia partia była najbardziej wyrównana. Lepiej rozpoczęła ją Babos, która objęła prowadzenie 3:1. Rumunka zdołała odrobić stratę przełamania i później obie zawodniczki pilnowały własnych serwisów. Reprezentantka Węgier przy wyniku 4:5 prowadziła 40:15 przy swoim serwisie. Tenisistka rozstawiona z numerem 31 nie wykorzystała jednak żadnej z szans na doprowadzenie do remisu i do następnej fazy turnieju awansowała Halep.

O najlepszą ósemkę turnieju 24-latka urodzona w Konstancy powalczy z Carlą Suarez Navarro, która w dwóch setach pokonała Jelenę Wiesninę. Hiszpanka w tym roku we wszystkich czterech imprezach wielkoszlemowych osiągnęła co najmniej czwartą rundę.

W zeszłym roku nie odnosiłam dobrych rezultatów w Wielkich Szlemach – przyznała zawodniczka z Półwyspu Iberyjskiego. – Teraz próbuję być bardziej skupiona i zrelaksowana. Dzięki temu gram dobrze w turniejach wielkoszlemowych, ale wciąż chcę więcej. Nie chcę przegrać w ćwierćfinale czy rundę wcześniej. Jeśli już jestem w grze w drugim tygodniu zawodów, chcę zostać do samego końca.

Liderka światowego rankingu potrzebowała równo 60 minut, żeby wyeliminować Johannę Larsson. Młodsza z sióstr Williams o ćwierćfinał tegorocznej edycji US Open zagra z Jarosławą Szwiedową, która w dwóch setach wygrała z Zhang Shaui.

Serena Williams odniosła w sobotę 307 zwycięstwo w imprezie rangi wielkoszlemowej. Amerykanka wyprzedziła tym samym Martinę Navratilovą i zrównała się z Rogerem Federerm pod tym względem.