US Open: Keys uciekła znad przepaści

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W piątek jedną nogą poza turniejem była już Madison Keys. Amerykanka zdołała jednak odwrócić losy spotkania z Naomi Osaką. W czwartej rundzie nowojorskiej imprezy miejsce zapewnione mają także Caroline Wozniacki i Anastasija Sewastowa.

Pierwszego seta zawodniczka ze Stanów Zjednoczonyc wygrała 7:5, ale w drugim o jedno przełamanie lepsza była reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni. Początek decydującej odsłony spotkania również należał do Japonki, która objęła prowadzenie 5:1. Faworyta gospodarzy nie zamierzała jednak poddawać, wygrała pięć następnych gemów i wyszła na prowadzenie 6:5. W dwunastym gemie Osaka zdołała opanować nerwy, utrzymała w końcu podanie i doprowadziła do tie-breaka. W tej dodatkowej rozgrywce wyżej sklasyfikowana zwyciężyła 7:3.

Następną rywalką Keys będzie Caroline Wozniacki. Dunka bez większych problemów poradziła sobie z bardzo niewygodną rywalką jaką jest Monica Niculescu.

Gra przeciwko niej jest z jednej strony zabawna, a z drugiej frustrująco, bo czujesz się, jakbyś nie umiała grać w tenisa – powiedziała w pomeczowym wywiadzie na korcie była liderka światowego rankingu. – Trzeba się napracować na korcie i nie zawsze wygląda to ładnie. To byl jednak dobry trening dla mnie i dzisiaj będę mogła odspuścić już sobie bieganie.

W czwartek w najlepszej szesnastce US Open zameldowała się również Roberta Vinci, która w trzech setach wygrała z Cariną Witthoeft. Ubiegłoroczna finalistka o ćwierćfinał zagra z Lesią Curenko Ukrainka sprawia sporą niespodziankę i wyrzuciła z turnieju Dominikę Cibulkovą.

Po zwycięstwie nad Garbine Muguruzą z tonu nie spuszcza Anastasija Sewastowa. Łotyszka w dwóch setach wygrała z Kateryną Bondarenko i po raz drugi w karierze awansowała do czwartej rundy turnieju wielkoszlemowego. Rywalką Sewastowej w walce o ćwierćfinał amerykańskich zawodów będzie Johanna Konta, która oddała tylko trzy gemy Belindzie Benic.