US Open: wygrana pod okiem Beyonce

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W czwartek w sesji wieczornej 306 zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema odniosła Serena Williams. Awans do trzeciej rundy wywalczyły również Carla Suarez Navarro i Caroline Garcia, która zmierzy się teraz z Agnieszką Radwańską.

Liderka światowego rankingu, której z trybun kibicowali Beyonce i Jay-Z, bez większych problemów pokonała Vanię King, ale na konferencji prasowej przyznała, że nie jest do końca zadowolona ze swojego występu.

Mam wrażenie, że wynik powinien być dla mnie zupełnie inny. Popełniłam zdecydowanie za dużo niewymuszonych błędów – wyjaśniła 22-krotna mistrzyni turniejów wielkoszlemowych. – Teraz jednak nie mogę już nic na to poradzić. Najważniejsze to to, że wygrałam i mam nadzieję, że w następnym meczu zagram lepiej – zakończyła Williams, która w następnej rundzie zmierzy się z Johanna Larrson.

Młodsza z sióstr Williams, która w czwartek odniosła 306 zwycięstwo w imprezie wielkoszlemowej i wyrównała rekord Martiny Navratilovej, na drodze do ćwierćfinału nie ma już ani jeden rozstawionej rywalki. W czwartej rundzie Amerykanka mogła spotkać się z Samanthą Stosur, ale zawodniczka rozstawiona z numerem 16 w dwóch setach przegrała z Zhang Shuai. Chinka, żeby mieć szansę zmierzyć się z liderką światowego rankingu będzie musiała wyeliminować najpierw Jarosławę Szwiedową, która oddała tylko jednego gema jej rodaczce, Wang Qiang.

""

Czwartego dnia z imprezą rozgrywaną na kortach Flushing Meadows pożegnała się również Timea Bacsinszky. Rozstawiona z numerem 15 Szwajcarka w trzech setach przegrała z Varvarą Lepchenko. Reprezentantka gospodarzy to potencjalna rywalka Agnieszki Radwańskiej w czwartej rundzie, ale żeby doszło do polsko-amerykańskiego pojedynku krakowianka najpierw musi poradzić sobie z Caroline Garcią, a Lepchenko z Aną Konjuh.

O awans do najlepszej szesnastki turnieju powalczą również Carla Suarez Navarro, Jelena Wiesnina, Laura Siegemund oraz Anastazja Pawluczenkowa, która dopiero w tie-breaku w trzecim secie złamała opór Kristiny Mladenovic.

Shuai Zhang (Chiny) – Samantha Stosur (Australia, 16) 6:3 6:3
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 17) – Kristina Mladenovic (Francja) 6:2 4:6 7:6(5)
Jelena Wiesnina (Rosja, 19) – Annika Beck (Niemcy) 6:2 6:1
Caroline Garcia (Francja, 25) – Katerina Siniakova (Czechy) 4:6 6:4 6:4
Laura Siegemund (Niemcy, 27) – Nicole Gibbs (USA) 6:3 7:5
Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) – Qiang Wang (Chiny) 6:0 6:1
Ana Konjuh (Chorwacja) – Kurumi Nara (Japonia) 6:3 6:3