US Open: udany debiut Halep pod dachem

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W czwartek jako pierwsza w trzeciej rundzie nowojorskiej imprezy zameldowała Simona Halep, która poradziła sobie z groźną Lucie Szafarzovą. Na zadaszonym korcie Arthura Ashe’a awans zapewniła sobie również Venus Williams.

Rumunka rozpoczęła spotkanie jak burza i szybko objęła prowadzenie 3:0. Ubiegłoroczna finalistka Roland Garros potrafiła się jednak w porę otrząsnąć i odrobiła stratę. Niestety 29-latka urodzona w Brnie nie była w stanie dłużej utrzymać równie dobrego poziomu gry i coraz częściej zaczęła się mylić. Reprezentantka Rumunii potrafiła to wykorzystać i zapisała pierwszą partię na swoim koncie. W drugiej odsłonie spotkania leworęczna tenisistka toczyła wyrównaną walkę z wyżej sklasyfikowaną rywalką, ale w ważnych momentach popełniała zbyt dużo niewymuszonych błędów by móc myśleć o zwycięstwie z Halep.

To nie był łatwy mecz, wręcz przeciwnie – przyznała turniejowa „piątka”. – W pewnym momencie zgubiłam gdzieś swój rytm gry, głównie dlatego, że ona jest leworęczna, a z takimi rywalkami zawsze trudno się gra. Wiedziałam, że ona nie będzie łatwą przeciwniczką, bo grałam z nią już kilka razy i wszystkie mecze były bardzo zacięte. Nie jestem w 100% zadowolona ze swojej gry, ale jestem zadowolona, że udało mi się wygrać w dwóch setach i dobrze zagrać w ważnych momentach – podsumowała 24-latka urodzona w Konstancy.

Następną rywalką Simony Halep będzie Timea Babos. Węgierka rozstawiona z numerem 31 w dwóch setach pokonała kwalifikantkę z Holandii, Richel Hogenkamp.

Starsza z sióstr Williams w dobrym stylu wyeliminowała z turnieju Julię Goerges.

Na kortach bocznych przed przerwą spowodowaną deszczem miejsce w trzeciej rundzie US Open zdążyły zapewnić sobie również Karolina Pliszkova i Johanna Larsson. Czeszka pokonała Montserrat Gonzalez, a reprezentantka Szwecji oddała tylko cztery gemy pogromczyni Any Ivanović, Dennisie Allertovej.