US Open: słodkie zwycięstwo Wozniacki

/ Anna Niemiec , źródło: , foto: AFP

W środę na kortach Flushing Meadows po raz trzynasty w karierze zmierzyły się ze sobą Caroline Wozniacki i Swietłana Kuzniecowa. Górą tym razem była Dunka. Do trzeciej rundy awansowała również Angelique Kerber.

Tegoroczna mistrzyni Australian Open w dwóch setach pokonała Mirjanę Luczić-Baroni. W pierwszej partii Niemka zwyciężyła 6:2, ale w drugiej odsłonie meczu walka była już dużo bardziej wyrównana i o jej losach musiał zadecydować tie-break. Chorwatka miała w drugim secie trzy piłki setowe, dwie w tie-breaku, ale żadnej z nich nie potrafiła wykorzystać i do trzeciej rundy awansowała Kerber.

Przed środowym pojedynkiem w bilansie bezpośrednich spotkań pomiędzy Wozniacki a Kuzniecową był remis 6:6. Trzynasty pojedynek lepiej rozpoczęła rosyjska zawodniczka, która objęła prowadzenie 4:0 i miała okazję, żeby podwyższyć prowadzenie. Sześć następnych gemów padło jednak łupem 26-latki urodzonej w Odense. W drugiej partii reprezentantka Danii była lepsza o jedno przełamanie.

W pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że gramy już 30minut i jest 4:0 dla niej. Sprawy nie wyglądają dla mnie najlepiej, a chciałam, żeby publiczność mogła jeszcze trochę pooglądać tenisa – zażartowała w pomeczowym wywiadzie była liderka światowego rankingu, która obecnie jest 74 rakietą świata. – Szczerze mówią przestałam patrzeć na ranking w momencie kiedy wypadłam z czołowej dziesiątki rankingu. Wiedziałam, że chcę tam wrócić i wtedy znowu zacznę zwracać na to uwagę. To był trudny rok dla mnie. Miałam mnóstwo kontuzji, ale cały czas czuję, że moje miejsce jest w światowej czołówce. Właśnie pokonałam kogoś, kto ma naprawdę dobry rok, więc na pewno doda mi to pewności siebie.

Następną rywalką Wozniacki będzie Monica Niculescu, która oddała tylko jednego gema swojej rodaczce, Anie Bogdan.

Żadnych problemów z awansem do trzeciej rundy imprezy na kortach Flushing Meadows nie miała ubiegłoroczna finalistka Roberta Vinci. Włoszka wyeliminowała z turnieju Christinę McHale. O awans do najlepszej szesnastki turnieju tenisistka z Półwyspu Apenińskiego zagra z Cariną Witthoeft.

W drugiej rundzie dobre spotkanie rozegrała również Belinda Bencic, która pewnie pokonała Andreę Petkovic. Szwajcarka w następnej fazie nowojorskich zawodów zmierzy się z Johanną Kontą, która po trzysetowym boju okazała się lepsza od Cwietłany Pironkowej. Brytyjka pod koniec drugiego seta zasłabła na korcie i mogła kontynuować grę dopiero po długiej przerwie medycznej.

Problemy zdrowotne w trakcie meczu miała w środę również Dominika Cibulkova. Słowaczka pomimo urazu nogi zdołała wygrać w trzech setach z Jewgienią Rodiną.

O miejsce w czwartej rundzie powalczą również Petra Kvitova i Elina Switolina. Czeszka pokonała Caglę Buyukakcay, a finałowa rywalka Agnieszki Radwańskiej z Connecticut Open poradziła sobie z Lauren Davis.