Chora Janković awansuje do półfinału w Miami

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour/sonyericssonopen.com, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Rozstawiona z numerem trzecim Jelena Janković awansowała do półfinału turnieju Sony Ericsson Open w Miami, po tym jak jej rywalka, Jelena Diementiewa skreczowała ze względu na kontuzję pleców. Rywalką Serbki będzie Wiera Zwonariowa, która minionej nocy pokonała Dinarę Safinę 7:5, 6:4.

Jelena Diementiewa w spotkaniu ćwierćfinałowym od początku bardzo źle się prezentowała, w pierwszym secie zdołała ugrać tylko jednego gema, a przy stanie 1:3 w drugiej partii poddała mecz. Do tego momentu Rosjanka zdążyła popełnić 26 niewymuszonych błędów i sześć „double faultów”. Jak się okazało po meczu i Jelena Janković miała problemy zdrowotne, jednak zupełnie innej natury.

Jestem chora, ale walczyłam” – przyznała po spotkaniu Serbka. „Nie mogę grać, nie mogę złapać oddechu na korcie, nie chcę w ogóle wychodzić na kort, ale pojawiałam się na min i starałam się być silna. Myślę, że grałam całkiem niezły tenis, szczególnie w pierwszym secie. Naprawdę udało mi się dyktować warunki w wymianach. To był w pełni mój styl gry i z tego powodu jestem zadowolona” – dodała tenisistka.

W swoim pierwszym półfinale w Miami Jelena Janković zagra z Wierą Zwonariową. W rosyjskich „derbach” pokonała ona w godzinę i trzydzieści osiem minut Dinarę Safinę 7:5, 6:4. Zwonariowa wykorzystała w tym pojedynku pięć z trzynastu break pointów, trzykrotnie tracąc własne podanie.

Zawsze ciężko jest grać przeciwko Dinarze, to wspaniała zawodniczka” – przyznała po meczu zwycięska Rosjanka. „Ona ma dobry serwis. Tak więc musiałam być skoncentrowana, walczyć o każdy punkt i myślę, że wywiązałam się z tego bardzo dobrze. Udało mi się wygrywać kluczowe piłki.”

Moskwianka w tym sezonie prezentuję znakomitą formę, byłą w finałach turniejów w Hobart i Doha, a także w ćwierćfinałach trzech innych imprez, w tym przed dwoma tygodniami w Indian Wells, gdzie przegrała z Aną Ivanović.

Wiera Zwonariowa rywalizowała z Jelną Janković czterokrotnie i mają one równy bilans wzajemnych konfrontacji. Co ciekawie obie zawodniczki jak dotąd grały ze sobą tylko po jednym meczu do roku. W ubiegłym sezonie spotkały się w finale zawodów w Auckland, gdzie zwyciężyła Serbka 7:6(9), 5:7, 6:3.

Wyniki ćwierćfinałów:
Jelena Janković (Serbia, 4) – Jelena Diementiewa (Rosja, 10) 6:1, 3:1 i krecz Diementiewej
Wiera Zwonariowa (Rosja, 19) – Dinara Safina (Rosja, 13) 7:5, 6:4