New Haven: udany początek trzykrotnej mistrzyni

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W poniedziałek pierwszy krok w kierunku obrony tytułu w turnieju Connecticut Open zrobiła Petra Kvitova. Awans do drugiej rundy wywalczyły również Eugenie Bouchard, Caroline Garcia oraz Ana Konjuh.

Leworęczna Czeszka nie rozpoczęła dobrze spotkania przeciwko Louisie Chirico i w pierwszym secie zdołała wygrać tylko jednego gema. W dwóch kolejnych partiach turniejowa „szóstka” była jednak już zdecydowanie lepsza od kwalifikantki ze Stanów Zjednoczonych.

Całe szczęście, że udało mi się odwrócić losy meczu, ale to nie było łatwe spotkanie, jak na pierwszy mecz tutaj po roku przerwy – przyznała Kvitova. – Nie grałam w Cincinnati, a Rio trochę się pochorowałam, więc nie była to dla mnie łatwa sytuacja. Cieszę się, że udało mi się odnieść zwycięstwo, bo walczyłam o każdy punkt. W tenisie sprawy zawsze pozostają otwarte. Z moim doświadczeniem nie ma dla mnie już żadnego znaczenia to, że czasem przegram pierwszego seta – podsumowała czeska tenisistka.

Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu o awans do ćwierćfinału powalczy z Eugenie Bouchard, która oddała tylko trzy gemy Annice Beck.
We wtorek do drugiej rundy awansował również Jelena Wiesnina, Anett Kontaveit, Jewgienia Rodina, Anastasija Sewastowa, Caroline Garcia, która znajduje się w tej samej ćwiartce turniejowej drabinki co Agnieszka Radwańska oraz Ana Konjuh, która będzie pierwszą rywalką rozstawionej z numerem 2, Roberty Vinci.

Druga runda debla
T. Babos, J. Szwiedowa (Węgry, Kazachstan, 1) – K. Jans-Ignacik, C. Wozniacki (Polska, Dania, WC) 3:6 6:4 10:8
A. Groenefeld, K. Peschke (Niemcy, Czechy) – C. Liang, A. Rosolska (Chiny, Polska) 6:2 6:3
D. Jurak, A. Rodionova (Chorwacja, Australia) – L. Arruabarrena, X. Knoll (Hiszpania, Szwajcaria) 7:5 6:4