Stanford: deblowa porażka Linette

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette w Stanford próbowała sił także w deblu. Bez powodzenia. Polka wraz z Julią Glushko przegrały 3:6, 4:6 w pierwszej rundzie z drugą najwyżej notowaną parą.

Dzień po emocjonującym pojedynku z Venus Williams poznanianka wróciła jeszcze na kort. Tym razem z partnerką, ale znów by zagrać o ćwierćfinał.

Losowanie nie rozpieszczało Linette i Glushko. Już w pierwszej rundzie natknęły się na rozstawione z „2” faworytki gospodarzy Raquel Atawo i Abigali Spears. Mecz był wyrównany, jednak ze wskazaniem na gospodynie.

O losach pierwszego seta zadecydował ósmy gem. W siódmym polsko-izraelska para odłamała i serwowała na 4:4, ale znów straciła podanie, a rywalki szansy nie zmarnowały i zamknęły partię wygranym gemem serwisowym.

Drugą partię rozpoczęła seria pięciu przełamań. Zakończyło ją niestety utrzymane podanie Atawo i Spears na 4:2, choć Linette i Glushko miały break pointa na 3:3. To była ostatnia szansa poznanianki i jej partnerki, żeby zmienić losy seta.

W ćwierćfinale zwyciężczynie spotkają się z Jeleną Ostapenko i Ariną Rodionovą.

Pierwsza runda debla:
Raquel Atawo, Abigali Spears (USA, 2) – Magda Linette, Julia Glushko (Polska, Izrael) 6:3, 6:4