Nottingham: Barty nie zapomniała jak się gra na trawie

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W czwartek do najlepszej ósemki Aegon Open Nottingham awansowała Ashleigh Barty. Dla Australijki będzie to pierwszy ćwierćfinał turnieju rangi WTA osiągnięty po 17-miesięcznej przerwie podczas, której grała w krykieta.

W drugiej rundzie brytyjskiej imprezy tenisistka z Antypodów w trzech setach wygrała z Andreą Hlavaczkovą.

To niezwykle pozytywne uczucie, że znalazłam się w następnej fazie zawodów i będę mieć okazję rozegrać kolejny pojedynek – powiedziała na konferencji prasowej młoda Australijka. – Dla mnie to bardzo ekscytujące, że znowu mogę grać. Dobrze bawiłam się przez te 18 miesięcy w domu. Poznałam miłych ludzi grając w krykieta przez jeden sezon. Nikt mnie nie jednak zmusił do powrotu na kort. Po prostu poczułam, że to właściwy moment.

W czwartek z zawodami w Nottingham pożegnała się faworytka gospodarzy, Johanna Konta. Turniejowa „dwójka” w dwóch setach przegrała z Zheng Saisai.

Następną rywalką Chinki będzie Tara Moore, która wyeliminowała rozstawioną z numerem 8 Christinę McHale.

W najlepszą czwórkę Aegon Open Nottingham powalczy również Tamira Paszek. Austriaczka wygrała pierwszego seta z Magdaleną Rybarikovą. Słowaczka w połowie drugiego seta zrezygnowała z dalszej gry.

Druga runda singla
Saisai Zheng (Chiny) – Johanna Konta (Wlk. Brytania, 2) 6:4 7:5
Tara Moore (Wlk. Brytania, Q) – Christina McHale (USA, 8)
Tamira Paszek (Austria, LL) – Magdalena Rybarikova (Słowacja) 6:3 3:1
Ashleigh Barty (Australia, Q) – Andrea Hlavaczkova (Czechy, LL) 6:0 4:6 6:4

Ćwierćfinał debla
G. Dabrowski, Z. Yang (Kanada, Chiny, 4) – A. Kudriawcewa, L. Zhu (Rosja, Chiny) 6:2 6:2
N. Broady, A. Sewastowa (Wlk. Brytania, Łotwa) – Y. Xu, S. Zheng (Chiny, 2) 2:6 7:5 10:6
K. Pliskova, K. Pliszkova (Czechy) – X. Han, Y. Wang (Chiny, 3) 6:4 6:3