Nottingham: Pliszkova pomściła siostrę

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę do ćwierćfinału Aegon Open Nottingham awansowały Karolina Pliszkova i Monica Puig. W turnieju nie ma już Caroline Wozniacki, którą wyeliminowała Anett Kontaveit.

Była liderka światowego rankingu wygrała pierwszego seta w tie-breaku, ale drugą partię 6:3 na swoim koncie zapisała Estonka. W decydującym odsłonie niżej sklasyfikowana z tenisistek objęła prowadzenie 4:1. Dunka nie zamierzała się jednak poddawać, wygrała cztery następne gemy i objęła prowadzenie 5:4. W końcówce Kontaveit zdołała jednak opanować nerwy i to ona awansowała do następnej fazy zawodów.

Ona jest naprawdę trudną rywalką, więc bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać – przyznała po meczu reprezentantka Estonii. – Po porażce w pierwszym secie nie było mi łatwo, ale czasem tak jest, że przegrywa się kilka najważniejszych punktów. Trzeba jednak cały czas walczyć. Moim planem było grać agresywnie i trzymać ją pod presją. W trzecim secie byłam trochę zdenerwowana, ale gdy przegrywała 4:5 rozluźniłam się i zaczęłam uderzać z większą swobodą. Od 4:1 daleka jeszcze droga do zwycięstwa, ale ja się trochę spięłam, a ona zagrała kilka dobrych gemów. Na szczęście w końcówce opanowałam nerwy.

W ćwierćfinale Kontaveit zmierzy się z Alison Riske, która w dwóch setacg wygrała z Hsieh Su-Wei.

W środę do najlepszym ósemki Aegon Open Nottingham awansowały również Karolina Pliszkova i Monica Puig. Portorykanka okazała się lepsza od Michelle Larcher De Brito, a Czeszka „pomściła” swoją siostrę i wyeliminowała Annę Tatishvili.

Myślę, że mój serwis sprawiał jej sporo problemów w pierwszym secie i w połowie drugiego – wyjaśniła po meczu turniejowa „jedynka”. – W drugiej partii nie serwowałam już tylu asów i to była największa różnica. W pierwszej partii jednak prawie cały czas trafiałam pierwszym podaniem, a to niezwykle ważne, gdy gra się na kortach trawiastych.

Druga runda singla
Karolina Pliszkova (Czechy, 1, WC) – Anna Tatishvili (USA) 6:1 6:3
Anett Kontaveit (Estonia) – Caroline Wozniacki (Dania, 3) 6:7(5) 6:3 7:5
Monica Puig (Portoryko, 4) – Michelle Larcher De Brito (Portugalia, Q) 6:4 6:0
Alison Riske (USA) – Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:2 6:4

Pierwsza runda debla
A. Hlavaczkova, S. Peng (Czechy, Chiny) – N. Melichar, A. Rosolska (USA, Polska) 6:2 6:4
H. Chan, Y. Chan (Tajwan, 1) – R. Olaru, A. Tatishvili (Rumunia, USA, 1) 4:6 6:3 13:11
A. Kudriawcewa, L. Zhu (Rosja, Chiny) – J. Rae, A. Smith (Wlk. Brytania) 6:3 3:6 10:6
N. Broady, A. Sewastowa (Wlk. Brytania, Łotwa) – S. Aoyama, R. Voraczova (Japonia, Czechy) 3:6 6:2 11:9