’s-Hertogenbosch: zwycięstwa Bencic i Janković

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek udanie rywalizację w turnieju Ricoh Open rozpoczęły cztery najwyżej rozstawione tenisistki, Belinda Bencic, Jelena Janković, Kristina Mladenovic i Jelena Ostapenko.

Najciężej na awans musiała zapracować Szwajcarka, która dopiero w tie-breaku trzeciego seta pokonała Alison Van Uytvanck.

Jestem po prostu bardzo szczęśliwa, że znowu mogłam być na korcie i nic mnie nie bolało – powiedziała po meczu turniejowa „jedynka”, która powróciła do gry po 2 miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją pleców. – Tęskniłam za rywalizacją i meczami, takimi jak ten. Byłam bardzo szczęśliwa dzisiaj, nic mnie nie bolało i nawet jeśli bym przegrała, to byłabym szczęśliwa, że mogłam być na korcie i walczyć o każdy punkt. To był naprawdę trudny powrót do gry, ale teraz mam zamiar cieszyć się każdym meczem.

O awans do ćwierćfinału Belinda Bencic powalczy z Varvarą Lepchenko.

Kristina Mladenovic, która w niedzielę wygrała finał debla na kortach Roland Garros, nie miała większych problemów z szybką zmianą kortów ziemnych na trawiaste i w dwóch setach wygrała z Jarosławą Szwiedową. Jelena Ostapenko oddała tylko jednego gema Jovanie Jaksić, a Jelena Janković okazała się lepsza od Katerziny Siniakovej.

Już po pierwszym meczu z holenderską imprezą musiała pożegnać się Anna-Lena Friedsam. Rozstawiona z numerem 8 Niemka przegrała w dwóch setach z Viktoriją Golubic.

We wtorek do drugiej rundy Ricoh Open awansowały również Jewgienia Rodina, Kateryna Kozłowa, grająca z „dziką kartą” Richel Hogenkamp, Aleksandra Krunić oraz dwie Japonki, Nao Hibino i Risa Ozaki, która pokonała Kristen Flipkens.

Pierwsza runda singla
Belinda Bencic (Szwajcaria, 1) – Alison Van Uytvanck (Belgia) 6:2 4:6 7:6(3)

Pierwsza runda debla
L. Kuncikova, K. Stuchla (Czechy) – N. Hibino, E. Webley-Smith (Japonia, Wlk. Brytania) 7:6(3) 7:6(2)
A. Panowa, A. Sadikovic (Rosja, Szwajcaria) – E. Mertens, D. Schuurs (Belgia, Holandia) 6:3 3:6 10:2