Roland Garros: siostry Williams kontra Francja

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W czwartek w trzeciej rundy Roland Garros bez większch problemów zameldowały siostry Williams, które o awans do najlepszej szesnastki turnieju powalczą z reprezentantkami gospodarzy. Timea Bacinszky wyeliminowała Eugenie Bouchard.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Kanadyjka, która objęła prowadzenie 4:1 w pierwszym secie. Dziesięć następnych gemów padło jednak łupem turniejowej „ósemki”, która wygrała pierwszego seta i objęła prowadzenie 5:0 w drugim. Reprezentantka Kraju Klonowego Liścia nie zamierzała się jednak poddawać i zaczęła odrabiać starty. Bouchard doprowadziła do wyniku 4:5, ale Szwajcarka na więcej już jej nie pozwoliła.

Ona spodziewała się, że będę dużo mieszać w swojej grze, więc musiałam znaleźć inny plan na ten mecz – Bacsinszky wyjaśniła czemu początek meczu nie ułożył się po jej myśli. – Przegrywałam już 0:3, ale nie martwiłam się jakoś strasznie, bo ona nie miała jakieś dużej przewagi nade mną. To była przede wszystkim kwestia adaptacji. Gdy zmieniłam trochę taktykę, sprawy na korcie zaczęły przybierać inny obrót. Powoli zaczęłam zdobywać przewagę na korcie. Na początku drugiego seta ona miała dołek, a ja to wykorzystałam. Byłam skupiona do końca meczu i poradziłam sobie w końcówce, pomimo tego, że ona była bliska odrobienia start.

W następną rywalką szwajcarskiej tenisistki będzie Pauline Parmentier, która pewnie pokonała Irinę Falconi.

Do trzeciej rundy bez większych problemów awansowały siostry Williams, które rywalkom solidarnie oddały po trzy gemy. Serena wygrała z Telianą Pereirą, a Venus okazała się lepsza od Louisy Chirico. O awans do najlepszej szesnastki paryskiej imprezy Amerykanki powalczą z reprezentantkami gospodarzy. Liderka światowego rankingu zmierzy się z Kristiną Mladenovic, a naprzeciwko jej starszej siostry stanie Alize Cornet. Partnerka deblowa Magdy Linette po pełnym dramaturgii spotkaniu zdołała zwyciężyć Tatjaną Marię.

W trzeciej rundzie Roland Garros ciekawie zapowiada się starcie pomiędzy Carlą Saurez Navarro i Dominiką Cibulkovą. Hiszpanka pewnie pokonała Wang Qiang, a 27-latka urodzona w Bratysławie wyeliminowała Anę Konjuh.

W czwartek z imprezę rozgrywaną w stolicy Francji pożegnała się tylko jedna rozstawiona tenisistka. Andrea Petkovic zdołała ugrać zaledwie cztery gemy w spotkaniu przeciwko Julii Putincewej. Następną rywalką Kazaszki będzie Karin Knapp, która wyrzuciła z turnieju Anastasiję Sewastową.
Awans do trzeciej rundy wywalczyły również Ana Ivanović, Elina Switolina, Madison Keys, Daria Kasatkina, Kiki Bertens oraz Monica Puig, która na zakończenie piątego dnia turnieju stoczyła wspaniały pojedynek z Julią Goerges.