Strasbourg: Mladenovic wyszarpała zwycięstwo

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę sporo powodów do radości mieli organizatorzy Internationaux de Strasbourg. Do ćwierćfinału awansowały trzy reprezentantki „trójkolorowych”, Kristina Mladenovic, Pauline Parmentier i Virginie Razzano.

Najwyżej sklasyfikowana z Francuzek w trzech setach pokonała Alison Riske. Turniejowa „czwórka” w decydującej partii prowadziła już 5:1, ale Amerykanka nie zamierzała się poddawać i doprowadziła do wyrównania, broniąc po drodze czterech piłek meczowych. O losach pojedynku musiał zadecydować tie-break, w którym Riske obroniła kolejne dwie piłki meczowe, ale dla Mladenovic siódma okazja na zakończenie meczu okazała się szczęśliwa.

To było trudne spotkanie pod względem fizyczny, pełne długich i wyczerpujących wymian, a ja popełniałam naprawdę sporo błędów – przyznała Francuzka. – Publiczność zrobiła dzisiaj różnicę. Nie zabrakło również zwrotów akcji. Prowadziłam już 5:1 i myślałam, że zaraz będzie po meczu, ale ona zerwała się do walki i doprowadziła do tie-breaka. Ona obroniła dzisiaj naprawdę dużo piłek meczowych, ale jestem szczęśliwa, że udało mi się wygrać. W tie-breaku starałam się grać punkt po punkcie, żeby uspokoić trochę sprawy na korcie i to był klucz do zwycięstwa.

Dużą niespodziankę sprawiła Parmentier, która w trzech setach okazała się lepsza od turniejowej „dwójki” Sloane Stephens.

Trzecia z Francuzek, która w środę wyszła na kort w Strasbourgu pokonała Monicę Puig. Pierwszego seta wygrała Razzano, ale w drugim lepsza była Portorykanka, która w połowie trzeciego seta poddała mecz.

W ćwierćfinale Internationaux de Strasbourg zagrają również Jelena Wiesnina i Mirjana Luczić-Baronie. Chorwatka wyeliminowała rozstawioną z numerem 8 Timeę Babos, a turniejowa „siódemka” pokonała Katerynę Bondarenko.

Druga runda singla
Pauline Parmentier (Francja, WC) – Sloane Stephens (USA, 2) 6:3 1:6 6:4
Kristina Mladenovic (Francja, 4, WC) – Alison Riske (USA) 4:6 6:4 7:6(5)
Jelena Wiesnina (Rosja, 7) – Kateryna Bondarenko (Ukraina) 6:4 7:5
Mirjana Luczić-Baroni (Chorwacja, Q) – Timea Babos (Węgry, 8) 6:1 6:4
Virginie Razzano (Francja, LL) – Monica Puig (Portoryko) 7:6(5) 2:6 3:2 i krecz

Ćwierćfinał debla
C. Chuang, D. Jurak (Tajwan, Chorwacja, 2) – N. Melichar, A. Rosolska (USA, Polska) 6:7(3) 7:6(4) 10:8
A. Panowa, S. Rogers (Rosja, USA) – L. Kuncikova, K. Stuchla (Czechy) 6:3 7:6(4)