Strasbourg: Stephens pokonała Vekić na raty

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek stawkę zawodniczek, które znalazły się w drugiej rundzie Internationaux de Strasbourg uzupełniły Sloane Stephens i Jelena Wiesnina. Wyłonione zostały również pierwsze ćwierćfinalistki francuskiej imprezy.

Amerykanka spotkanie przeciwko Donnie Vekić rozpoczęła już w poniedziałek. Przy wyniku po jeden w setach mecz został przerwany z powodu zapadających ciemności. Po wznowieniu gry reprezentantka Stanów Zjednoczonych decydującego seta rozstrzygnęła na swoją korzyść 6:2.

Wiesnina na awans do kolejnej rundy zawodów również musiała solidnie zapracować. Rosjanka dopiero w tie-breaku trzeciego seta pokonała Zheng Saisai.

We wtorek w najlepszej ósemce turnieju zameldowały się Ałła Kudriawcewa i Samantha Stosur. Rosyjska tenisistka wygrała w trzech setach z Zariną Dijas, a Australijka wyeliminowała Hsieh Su-Wei.

Tenisistka z Antypodów w drugiej partii dwukrotnie mogła zakończyć spotkanie przy pomocy własnego podania, ale losy meczu udało jej się rozstrzygnąć dopiero w tie-breaku.

Serwowałam na mecz przy wyniku 5:4, ale pozwoliłam się przełamać – zrelacjonowała Stosur. – W takiej sytuacji trzeba się uspokoić i ponownie skoncentrować. Przypomnieć sobie, co wcześniej dobrze funkcjonowało w meczu i wrócić do tego. To nie byłoby łatwe, gdybym serwowałam na mecz, a potem musiałabym grać trzeciego seta. Potem znowu przegrałam serwis przy wyniku 6:5, więc najważniejsze było, żeby dobrze rozpocząć tie-breaka. Podsumowując był to dobrzy mecz przeciwko trudnej rywalce. Spotkanie było bardziej zacięte niż wskazywałby na to wynik.

O półfinał Stosur zagra z Caroline Garcią, która pokonała Jil Teichmann.

Druga runda singla
Samantha Stosur (Australia, 3) – Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:3 7:6(3)
Caroline Garcia (Francja, 10) – Jil Teichmann (Szwajcaria, Q) 7:6(5) 6:3
Ałła Kudriawcewa (Rosja, Q) – Zarina Dijas (Kazachstan) 4:6 6:4 7:6(4)

Pierwsza runda singla
Sloane Stephens (USA, 2) – Donna Vekić (Chorwacja) 5:7 6:2 6:2
Jelena Wiesnina (Rosja, 7) – Saisai Zheng (Chiny) 7:5 2:6 7:6(5)

Ćwierćfinał debla
A. Medina Garrigues, A. Parra Santonja (Hiszpania, 1) – G. Dabrowski, M. Martinez Sanchez (Kanada, Hiszpania) 7:5 7:6(3)
M. Irigoyen, C. Liang (Argentyna, Chiny, 3) – G. Garcia Perez, E. Wacanno (Hiszpania, Holandia) 6:2 7:6(5)