Madryt: niesamowita podróż Chirico trwa

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W czwartek poznaliśmy cztery najlepsze tenisistki tegorocznej edycji Mutua Madrid Open. O finał turnieju powalczą Simona Halep i Samantha Stosur oraz Louisa Chirico i Dominika Cibulkova.

Jako pierwsza do półfinały awansowała Amerykanka, która w dwóch setach pokonała Darię Gavrilovą.

Ten turniej jest super od samego początku – powiedziała po meczu reprezentantka Stanów Zjednoczonych. – Kiedy wylądowaliśmy w Madrycie nie było mnie nawet w eliminacjach. Na lotnisku byliśmy za dziesięć czwarta, a o czwartej miała być ogłoszona ostateczna lista. Zadzwoniliśmy do supervisora i okazało się, że jestem w turnieju. Miałam sporo szczęścia, później udało mi się przejść eliminacje, a teraz jestem tutaj. To naprawdę ekscytująca podróż dla mnie, ale ja jeszcze nie powiedziałam ostatniego słowa – zakończyła Chirico, która w poniedziałek zadebiutuje w czołowej setce rankingu WTA.

Młoda Amerykanka o finał powalczy z Dominiką Cibulkovą, która przegrała pierwszego seta z Soraną Cirsteą, ale w dwóch kolejnych partiach okazała się lepsza od rywalki.

Do najlepszej czwórki madryckich zawodów awansowała również Simona Halep. Turniejowa „szóstka” w trzech setach pokonała Irinę-Camelię Begu. Po meczu 24-latka urodzona w Konstancy przyznała, że w drugim secie słyszała jak trener rywalki podpowiadał jej w trakcie meczu i to wytrąciło ją z równowagi.

To miało wpływ na moją postawę w pewnym momencie, ale w trzecim secie wróciłam silniejsza i już mnie to nie obchodziło – przyznała Halep. – To nie był mój najlepszy dzień, ale wygrałam, więc nie mogłam grać źle. To był dobry mecz dla mnie, pomimo tego, że oddałam łatwo drugiego seta. Walczyłam do samego końca i cieszę się, że w końcówce zapanowałam nad emocjami.

Ostatnią ćwierćfinalistką Mutua Madrid Open została Samantha Stosur. Australijka wyeliminowała rumuńską kwalifikantkę Patrcię Marię Tig.

Ćwierćfinał singla
Simona Halep (Rumunia, 6) – Irina-Camelia Begu (Rumunia) 6:3 0:6 6:1
Louisa Chirico (USA, Q) – Daria Gavrilova (Australia) 7:6(1) 6:2
Dominika Cibulkova (Słowacja) – Sorana Cirstea (Rumunia, WC) 4:6 6:3 6:3
Samantha Stosur (Australia) – Patricia Maria Tig (Rumunia, Q) 6:3 6:4

Ćwierćfinał debla
M. Hingis, S. Mirza (Szwajcaria, Indie, 1) – A. Hlavaczkova, L Hradecka (Czechy, 6) 6:3 6:2
C. Garcia, K. Mladenovic (Francja, 5) – T. Babos, J. Szwiedowa (Węgry, Kazachstan, 3) 6:4 6:3
V. King, A. Kudriawcewa (USA, Rosja) – H. Chan, Y. Chan (Tajwan, 4) 2:6 6:4 11:9
J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja, 8) – S. Kuzniecowa, A. Pawluczenkowa (Rosja, WC) walkower