Madryt: Begu lepsza od Muguruzy

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W poniedziałek z turniejem Mutua Madrid Open pożegnały się Ana Ivanović i Garbine Muguruza. Miejsce w trzeciej rundzie mają zapewnione Petra Kvitova i Wiktoria Azarenka, która wygrała szesnasty mecz z rzędu.

Białorusinka, która wcześnie zwyciężyła w Indian Wells i Miami, bez większych problemów poradziła sobie z Alize Cornet.

Ona jest dobrą tenisistką i niełatwą przeciwniczką, ponieważ jest bardzo waleczna i jej tenis jest bardzo urozmaicony – skomplementowała rywalkę po meczu dwukrotna mistrzyni Australian Open. – Próbowałam się skupić głównie na sobie i myślę, że to mi dzisiaj pomogło wygrać dzisiaj.

O awans do najlepszej ósemki hiszpańskich zawodów turniejowa „czwórka" zagra z Louisą Chirico, która sprawiła sporą niespodziankę i w trzech setach wygrała z Aną Ivanović.

W poniedziałek z turniejem pożegnały się również Karolina Pliszkova i Garbine Muguruza. Czeszka przegrała z Christiną McHale. Faworytkę gospodarzy po dramatycznym boju pokonała Irina-Camelia Begu. Rumunka w pierwszym secie prowadziła 5:2, ale pięć następnych gemów wygrała tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego i to ona zapisała pierwszą partię na swoim koncie. Druga odsłona pojedynku miała równie dramatyczny przebieg. Begu ponownie objęła prowadzenie 5:2, ale turniejowa „czwórka” obroniła trzy piłki setowe i po raz drugi zdołała odrobić straty. Doszło do tie-breaka, w którym górą była reprezentantka Rumunii, która lepsza okazała się również w decydującym secie.

Do trzeciej rundy awansowała Kvitova, która w dwóch setach pokonała kwalifikantkę Jelenę Wiesninę. Następną rywalką obrończyni tytułu będzie Daria Gavrilova, która wyeliminowała rozstawioną z numerem 12 Elinę Switolinę.

W środę awans wywalczyły również Patricia Maria Tig i Madison Keys. Rumunka pewnie pokonała Sloane Stephens, a reprezentantka Stanów Zjednoczonych wygrała z Barborą Strycovą.

Druga runda singla
Irina-Camelia Begu (Rumunia) – Garbine Muguruza (Hiszpania, 3) 5:7 7:6(4) 6:3
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 4) – Alize Cornet (Francja) 6:3 6:2
Petra Kvitova (Czechy, 5) – Jelena Wiesnina (Rosja, Q) 6:3 6:3
Daria Gavrilova (Australia) – Elina Switolina (Ukraina, 12) 6:2 7:6(4)
Christina Mchale (USA) – Karolina Pliszkova (Czechy, 13) 7:6(3) 6:4
Louisa Chirico (USA, Q) – Ana Ivanović (Serbia, 14) 5:7 6:1 6:3
Patricia Maria Tig (Rumunia, Q) – Sloane Stephens (USA, 16) 6:2 6:3
Madison Keys (USA) – Barbora Strycova (Czechy) 6:3 6:3

Pierwsza runda debla
A. Hlavaczkova, L. Hradecka (Czechy, 6) – K. Bondarenko, O. Sawczuk (Ukraina) 6:4 7:6(1)
S. Kuzniecowa, A. Pawluczenkowa (Rosja, WC) – M. Irigoyen, C. Liang (Argentyna, Chiny) 6:2 6:4
A. Medina Garrigues, A. Parra Santonja (Hiszpania) – P. Badosa Gibert, M. Martinez Sanchez (Hiszpania, WC) 4:6 6:3 10:7
V. King, A. Kudriawcewa (USA, Rosja) – J. Goerges, K. Pliszkova (Niemcy, Czechy) 6:4 6:2
A. Klepać, K. Srebotnik (Słowenia) – S. Soler-Espinosa, S. Sorribes Tormo (Hiszpania, WC) 6:0 7:5
L. Arruabarrena, S. Errani (Hiszpania, Włochy) – S. Hsieh, O. Kałasznikowa (Tajwan, Gruzja) 6:4 6:3
M. Gasparian, K. Siniakova (Rosja, Czechy) – K. Peschke, B. Strycova (Czechy, WC) 5:7 6:2 10:6