Praga: zwycięstwo rodziło się w bólach

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę do ćwierćfinału J&T Banka Prague Open awansowały trzy najwyżej rozstawione tenisistki, Swietłana Kuzniecowa, Lucie Szafarzova i Karolina Pliszkova. Najmocniej na awans musiała zapracować Rosjanka.

Dwukrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowa przez ponad dwie godziny walczyła o zwycięstwo z Madison Brengle. Amerykanka wygrała pierwszego seta 7:5, ale w dwóch następnych partiach lepsza była turniejowa „jedynka”.

Wczoraj mecz był bardzo trudny, tak samo jak dzisiaj – przyznała Kuzniecowa. – Być może wyglądało, że dzisiaj jest trochę cieplej, ale wcale tak nie było. Nasmarowałam się rozgrzewającym kremem i założyłam na siebie chyba wszystkie ubrania, które ze sobą przywiozłam – powiedziała rosyjska tenisistka, która nie ukrywa, że warunki atmosferyczne panujące w stolicy Czech nie do końca jej pasują. – Nie jest łatwo, szczególnie na ziemi, ponieważ ja lubię kiedy piłka odbija się wysoko, a tu nie obija się wcale. To nie był ładny mecz, ale czasem brzydkie zwycięstwa są potrzebne, szczególnie mnie. W pierwszym secie nie grałam tak jak potrafię. Miałam problemy z poruszaniem się, a kiedy słabo biegam, słabo też gram – podsumowała 30-latka urodzona w Sankt Petersburgu.

Swietłana Kuzniecowa o najlepszą czwórkę zawodów zagra z Monicą Puig, która wygrała z Barborą Krejczikovą.

W ćwierćfinale przed własną publicznością wystąpią również Lucie Szafarzova, Karolina Pliszkova i Barbora Strycova. Leworęczna tenisistka pokonała Lucie Hradecką, która na początku drugiego seta musiała poddać mecz z powodu kontuzji.

Oczywiście to nie jest miłe uczucie, gdy mecz kończy się w ten sposób – wyjaśniła turniejowa „dwójka”. – Myślę jednak, że w pierwszym secie grałam naprawdę nieźle, szczególnie dobrze serwowałam. Kluczowy moment miał miejsce przy wyniku 5:4, kiedy przegrywałam już 0:40, ale zaserwowałam jej trzy asy. Podsumowując jestem zadowolona ze swojej gry i czekam na następny pojedynek.

W następnej rundzie Szafarzova zmierzy się z Hsieh Su-wei, która okazała się lepsza od Any Konjuh.

W środę awans do ćwierćfinału wywalczyły również J&T Banka Prague Open Samantha Stosur i Camila Giorgi.

Ćwierćfinał debla
M. Irigoyen, P. Kania (Argentyna, Polska) – C. Chuang, D. Jurak (Tajwan, Chorwacja, 3) 6:3 3:6 10:6
M. Gasparian, A. Hlavaczkova (Rosja, Czechy, 2) – C. Chan, K. Jans-Ignacik (Tajwan, Polska) 4:6 6:4 10:7

R. Atawo, A. Spears (USA, 1) – Y. Bonaventure, S. Hsieh (Belgia, Tajwan) 6:1 6:4
G. Dabrowski, M. Martinez Sanchez (Kanada, Hiszpania) – A. Cornet, V. King (Francja, USA) 1:6 6:3 11:9