Bogota: pierwsze zwycięstwo Falconi

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Triumfatorką turnieju Claro Open Colsanitas została Irina Falconi. Amerykanka w finale pokonała w trzech setach Silvię Soler-Espinosę i zdobyła pierwszy tytuł w karierze.

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych wygrała pierwszego seta 6:2, ale w drugiej partii Hiszpanka zwyciężyła w tym samym stosunku. W decydującej odsłonie spotkania to tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego zdobyła przełamanie jako pierwsza, ale nie zdołała utrzymać tej przewagi do końca meczu. Soler-Espinosa prowadziła w trzecim secie 4:3, ale kolejne trzy gemy wygrała Amerykanka i to ona mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Silvia jest niezwykle waleczna, więc wiedziałam, że muszę nastawić się na prawdziwą bitwę na korcie – przyznała po meczu świeżo upieczona mistrzyni. – Wiedziałam, że nawet jeśli łatwo wygrałam pierwszego seta, to nie znaczy, że cały mecz taki będzie. W drugim secie ona zaczęła grać dużo lepiej, a ja zaczęłam uderzać piłkę trochę lżej, co pozwoliło jej nabrać pewności siebie – zrelacjonowała przebieg spotkania Falconi. – Ja rano była naprawdę zdenerwowana. Rozmawiałam ze swoim chłopakiem przed meczem i cały czas powtarzaliśmy, że to tylko kolejny mecz, że nie ma znaczenia, że to finał, to po prostu kolejny mecz.

Falconi jest pierwszą reprezentantką Stanów Zjednoczonych, której udało się zwyciężyć w kolumbijskiej imprezie.