Charleston: Kerber powalczy ze Stephens o finał

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Angelique Kerber wygrała z Iriną-Camelią Begu 6:2, 6:3 i o awans do finału turnieju w Chalreston zagra ze Sloane Stephens. Faworytka gospodarzy obroniła meczbola w konfrontacji z Darią Kasatkiną i wygrała 6:1, 5:7, 7:5.

Keber z meczu na mecz gra na zielonej mączce w Charleston coraz pewniej. Na zwycięstwo w ćwierćfinale z Rumunką potrzebowała 72 minut. Mistrzyni Australian Open wykorzystała cztery z pięciu okazji na przełamanie, a przy swoim podaniu nie musiała bronić nawet break pointa.

Czuję się coraz lepiej na mączce. Myślę, że powoli się przyzwyczajam i wspaniale jest być znowu w półfinale. Uwielbiam Charleston. Jest to dla mnie wspaniały tydzień i mam nadzieję, że rozegram tu jeszcze dwa mecze – przyznała Kerber, która w Charleston broni tytułu.

Dużej dawki emocji dostarczyło spotkanie Stephens z Kasatkiną. Amerykanka wygrała pierwszego seta, w niespełna pół godziny 6:1. W drugiej partii obie tenisistki długo pilnowały podania, a w dwunastym gemie do zwycięskiego breaka doprowadziła Rosjanka. W dziesiątym gemie trzeciego seta meczbola miała Kasatkina. Reprezentantka gospodarzy zdołała się wybronić, wygrała dziesięć kolejnych punków i całe spotkanie w dwie godziny oraz 24 minuty.

Walczyłam o każdy punkt. Warunki były naprawdę trudne, a mnie przyszło rywalizować z wymagającą zawodniczką. Ona notowała ostatnio naprawdę dobre wyniki i od początku wiedziałam, że to będzie ciężka bitwa – przyznała Stepehns.

Drugą parę półfinałową tworzą Sara Errani oraz Jelena Wiesnina. Rozstawiona z numerem pięć Włoszka pokonała Julię Putincewę 7:6(2), 6:1, odrabiając w pierwszym secie stratę z 3:5. Rosjanka, która do turnieju przedzierała się przez eliminacje, ograła natomiast Laurę Siegemund 7:5, 6:4.

Semifinal for @SloaneStephens! Saves a match point to defeat Kasatkina, 6-1, 5-7, 7-5. #VCO2016 https://t.co/kXUmZidHaJ

Ćwierćfinały debla:
B. Mattek-Sands, L. Szafarzova (USA, Czechy, 1) – G. Dabrowski, D. Jurak (Kanada, Chorwacja) 6:3, 7:6(5)
V. King, A. Kudriawcewa (USA, Rosja) – R. Atawo, A. Spears (USA, 4) 6:4, 4:2 i krecz