Charleston: Putincewa lepsza od Williams

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W czwartek z Volvo Car Open pożegnała się jedna z największych gwiazd imprezy, Venus Williams. Turniejową trójkę wyeliminowała Julia Putincewa. Do najlepszej ósemki turnieju awansowała za to Angelique Kerber.

Dla młodej Kazaszki było to już czwarte starcie z siedmiokrotną mistrzynią turniejów wielkoszlemowych. W poprzednich spotkaniach 20-latka urodzona w Moskwie nie zdołała wygrać ani jednego seta. Tym razem już po pierwszej partii było wiadomo, że ten pojedynek będzie miał zupełnie inny przebieg. Mniej utytułowana z tenisistek rozstrzygnęła bowiem pierwszego seta na swoją korzyść w tie-breaku. W drugiej odsłonie meczu do głosu doszła Amerykanka, która zwyciężyła 6:2. W decydującym secie Putincewa straciła co prawda prowadzenie 4:2, ale w końcówce zdołała opanować nerwy i odniosła jedno z największych zwycięstw w karierze.

W drugim secie Venus grała niesamowicie. Nie miałam szansy, żeby zwyciężyć czy nawet nawiązać walkę – przyznała po meczu reprezentantka Kazachstanu. – W końcówce miałam kilka małych okazji, ale ona za każdym razem ratowała się wygrywającym zagraniem. W trzeciej partii powiedziałam sobie, że muszę przestać popełniać błędy, a jak tylko jest szansa, to spróbować zmusić ją do biegania po korcie – wyjaśniła Putincewa.

Następną rywalką Kazaszki będzie Sara Errani, która w dwóch setach pokonała Samanthę Stosur.

W ćwierćfinale Volvo Car Open zmierzą się również Laura Siegemund i Jelena Wiesnina. Niemka wyeliminowała Mirjanę Luczić-Baroni, a Rosjanka okazała się lepsza od Lourdes Dominguez Lino.

O krok bliżej od obrony tytułu jest Angelique Kerber. Niemka odniosła pewne zwycięstwo nad Kristiną Kucovą. Jej następną rywalką będzie Irina-Camelia Begu. Rumunka w pojedynku przeciwko Monice Puig musiała bronić piłki meczowej, ale w końcu znalazła sposób na pokonanie Portorykanki.

O półfinał amerykańskiej imprezy powalczą również Daria Kasatkina i ostatnia z reprezentantek gospodarzy, Sloane Stephens. Rosjanka w dwóch setach wygrała z Louisą Chirico, a amerykańska tenisistka wyrzuciła z turnieju Darię Gavrilovą.

Trzecia runda singla
Angelique Kerber (Niemcy, 1) – Kristina Kucova (Słowacja, Q) 6:2 6:3
Julia Putincewa (Kazachstan) – Venus Williams (USA, 3) 7:6(5) 2:6 6:4
Sloane Stephens (USA, 7) – Daria Gavrilova (Australia, 12) 6:4 6:3
Sara Errani (Włochy, 5) – Samantha Stosur (Australia, 10) 6:4 7:6(5)
Daria Kasatkina (Rosja, 14) – Louisa Chirico (USA, WC) 6:0 6:4
Laura Siegemund (Niemcy) – Mirjana Luczić-Baroni (Chorwacja) 7:5 6:2
Jelena Wiesnina (Rosja, Q) – Lourdes Dominguez Lino (Hiszpania) 6:1 6:3
Irina-Camelia Begu (Rumunia) – Monica Puig (Portoryko) 1:6 6:2 7:6(4)

Ćwierćfinał debla
C. Garcia, K. Mladenovic (Francja, 3) – D. Kasatkina, J. Wiesnina (Rosja) 2:6 6:4 10:8
A. Groenefeld, L. Siegemund (Niemcy) – A. Medina Garrigues, A. Parra Santonja (Hiszpania) 1:6 6:3 10:5