Miami: Radwańska o ćwierćfinał zagra z Bacsinszky

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska o najlepszą ósemkę Miami Open zagra z Timeą Bacsinszky. Szwajcarka do czwartej rundy awansowała dzięki zwycięstwu nad Aną Ivanović.

Tenisistka rozstawiona z numerem 19 pokonała Serbkę bez straty seta, ale w obydwu partiach walka była wyrówna. W pierwszej odsłonie spotkania 28-latka urodzona w Belgradzie przy wyniku 5:4 wywalczyła trzy piłki setowe z rzędu. Żadnej z nich nie zdołała jednak wykorzystać. Bacsinszky wygrała trzy kolejne gemy i zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

W drugiej partii reprezentantka Szwajcarii poszła za ciosem i szybko wyszła na prowadzenie 5:1. Była liderka światowego rankingu nie zamierzała się jednak poddawać i doprowadziła do wyniku 4:5. W dziesiątym gemie Bacsinszky wykorzystała jednak atut własnego podania i rozstrzygnęła spotkanie na swoją korzyść.

Agnieszka Radwańska ze szwajcarską tenisistką zmierzyła się do tej pory tylko raz. W zeszłym roku w Zielonej Górze w pojedynku w ramach Pucharu Federacji Timea Bacsinszky pokonała naszą najlepszą tenisistką 6:1 6:1.