Monterrey: Watson zatrzymała Wozniacki

/ Michał Jaśniewicz , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki na pierwszy w sezonie finał WTA będzie musiała jeszcze trochę poczekać. W ćwierćfinale turnieju w Monterrey była liderka rankingu przegrała z Heather Watson 5:7, 4:6. Tym samym jedyną rozstawioną tenisistką w gronie półfinalistek jest Caroline Garcia.

Wozniacki już po raz czwarty w tym roku musiała uznać wyższość tenisistki spoza czołowej pięćdziesiątki rankingu. W pierwszym secie o wszystkim zadecydowało przełamanie wywalczone przez Watson w jedenastym gemie. Drugą partię Dunka rozpoczęła od wygrania dwóch pierwszych gemów, ale Brytyjka zapisała na konto sześć z kolejnych ośmiu gemów i wygrała całe spotkanie w godzinę oraz 43 minuty.

Jestem bardzo zadowolona ze sposobu w jaki dzisiaj zagrałam. Myślę, że rozegrałam bardzo dobre spotkanie, inaczej nie byłabym w stanie przeciwstawić się Caroline, ponieważ to świetna zawodniczka – mówiła po meczu Watson. – Koncentrowałam się po prostu na każdym kolejnym punkcie, nie wybiegając dalej w przyszłość.

O awans do finału Heather Watson zmierzy się z rozstawioną z numerem pięć Caroline Garcią, która pokonała niżej notowaną rodaczką Pauline Parmentier 7:5, 6:2.

Na fazie ćwierćfinałowej rywalizację zakończyła Johnna Konta. Występująca z „czwórką” Brytyjka przegrała z Kristen Flipkens 3:6, 7:6(2), 1:6. Grono półfinalistek uzupełnia Anett Kontaveit. Estonka, która w drugiej rundzie wyeliminowała najwyżej rozstawioną Sarę Errani, w piątek ograła kwalifikantkę Nicole Gibbs 6:1, 6:4.

Ćwierćfinały singla:
Heather Watson (Wielka Brytania) – Caroline Wozniacki (Dania, 2) 7:5, 6:4
Kristen Flipkens (Belgia) – Johanna Konta (Wielka Brytania, 4) 6:3, 6:7(7), 6:1
Caroline Garcia (Francja, 5) – Pauline Parmentier (Francja) 7:5, 6:2
Anett Kontaveit (Estonia) – Nicole Gibbs (USA, Q) 6:1, 6:4

Półfinał debla:
A. Medina Garrigues, A. Parra Santonja (Hiszpania, 1) – V. Cepede Royg, D. Kovinić (Paragwaj, Czarnogóra) 6:1, 6:3