Acapulco: Cibulkova zagra o drugi tytuł

/ Antoni Cichy , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Dominika Cibulkova i Sloane Stephens powalczą o tytuł w Acapulco. Słowaczka już raz zwyciężyła w tej imprezie, a dla Amerykanki to pierwszy finał od 2014 roku.

To pierwszy raz w mojej karierze, kiedy doszłam do finału turnieju, który wcześniej wygrałam. Dokonałam tego w 2014 roku, a teraz przyjechałam w tym roku i jestem w finale. To świetne uczucie – powiedziała zadowolona Cibulkova.

Analogii między rozgrywkami w sezonie 2014 i tegorocznymi nie brakuje. W półfinale Słowaczka pokonała 6:3, 6:3 Christinę McHale. Dwa lata temu to właśnie one rozstrzygały między sobą losy tytułu, ale pojedynek był dużo bardziej zacięty. Zadecydował dopiero trzeci set.

W tym roku finalistka Australian Open 2014 też w ostatnim meczu zagra z Amerykanką. Jej rywalką będzie Sloane Stephens. Niespełna 23-latka aż 2 lata musiała czekać na awans do finału, a w poprzednim roku straciła aż cztery miesiące, lecząc kontuzję ścięgna Achillesa.

W półfinale rozstawiona z numerem 2 Amerykanka gładko zwyciężyła turniejową „ósemkę” Yaninę Wickmayer. Belgijce oddała ledwie dwa gemy w pierwszym secie. Drugiego wygrała do 0.

Cibulkova i Stephens skonfrontują się po raz trzeci. W poprzednich dwóch spotkaniach podzieliły się wygranymi – raz lepsza była Amerykanka (w 2013 roku w Brisbane), później zrewanżowała jej się 26-latka z Bratysławy (Toronto 2015). Słowaczka ma chrapkę na drugie zwycięstwo nad Stephens i drugi tytuł w Acapulco. – Jestem gotowa, jestem zdrowa, jestem przygotowana i gram dobry tenis. Zobaczymy, co się zdarzy.